Kitaptan Uyarlanan Diziler


Bir solukta izlediğiniz bazı dizilerin asıl kaynağının kitaplar olduğunu gözden kaçırmış olabilirsiniz…  İşte bu dizilerin sizler için ilk fragmanını da barındırdığımız listemizi oluşturduk.

 1. 1 Game of Thrones


  Game of Thrones, David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. George R. R. Martin'in fantastik kitap serisi Buz ve Ateşin Şarkısı (A Song of Ice and Fire)’ndan uyarlanmıştır.

 2. 2 American Gods


  Amerikan Tanrıları, Neil Gaiman'ın, Hugo ve Nebula ödüllerini kazanmış olan, Amerikan, fantazi ve mitoloji desenleri taşıyan bir kurgu romanından uyarlanmış aynı isimli dizidir. Neil Gaiman'ın dizinin senaryosunun yazımında da yer aldığını ve dizinin hikayesinin kitapta olmayan birtakım olaylar içerdiğini de ekleyelim.

 3. 3 Altered Carbon


  Altered Carbon, aslında Richard K. Morgan'ın 2002'de yayınlanan aynı isimli romanından uyarlama. 2384'te geçen Altered Carbon, ölümsüzlüğün olduğu bir dünyayı tasvir ediyor. Altered Carbon, aslında Netflix’in hayli riskli yapımları arasında yer alıyor. Dizideki evreni yaratmak için harcanan bütçenin Game of Thrones'un ilk üç sezon bütçesinden daha büyük olduğu Kinnaman tarafından açıklandı.

 4. 4 13 Reasons Why ( Ölmek İçin 13 Neden)


  Jay Asher'ın aynı adlı romanından Brian Yorkey tarafından Netflix için uyarlanan Amerikan gençlik web televizyon dizisidir.

 5. 5 Mindhunter


  Dizi eski bir FBI ajanı tarafından yazılan ''Mind Hunter : Inside the FBI's  Elite Serial Crime Unit'' adlı kitabından uyarlanmıştır.  Kitabın yazarı John Douglas tıpkı dizideki baş karakter gibi; birçok tanınmış seri katil ve tecavüzcünün peşine düşmüş, diğer taraftan bazılarıyla birebir görüşerek röportajlar yapmış, davranış bilimi ve suçlu profili oluşturma konusundaki çarpıcı yaklaşımı ile FBI’ın çalışma şekline yön vermiştir.

 6. 6 A Series of Unfortunate Events


  Netflix tarafından çekilen ve Daniel Handler'ın Talihsiz Serüvenler Dizisi'nden uyarlanan 2016 yapımı internet dizisi.

 7. 7 The Expanse


  Daniel Abraham ve Ty Franck'ın roman serisine dayanan, Mark Fergus ve Hawk Ostby tarafından geliştirilen, Syfy'de yayınlanan Amerikan bilim kurgu televizyon dizisidir.

 8. 8 The 100


  Kıyamet sonrası dram türündeki televizyon dizisidir. Dizi, Kass Morgan'ın aynı isimli kitabının uyarlamasıdır ve Jason Rothenberg tarafından geliştirilmiştir.


Arkadaşlarınla paylaş

8

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçiniz
Kişilik Testi
Bir seri soru sonrası kişilikle alakalı bir sonuç çıkart
Soru Cevap
Doğru ve yanlış cevaplar ile bir konu hakkında bilgi birikimini test et
Anket
Oylar ile bir tercihin seçilmesini sağla
Yazı
Görseller ve videolar ile süslenmiş yazılarınız için
Liste
İçeriğinizi listeleyerek sunun
Açık Liste
Oylanması için bir anket oluşturun
Puanlı Liste
Puanlanarak en iyi içeriğin seçilebildiği liste