Beyin Yakan Dizi Önerileri


 1. 1 The Lost Room - IMDB 8,3


  Sizi kapısı olan her yere götürebilen bir anahtara sahip olduğunuzu düşünün! The Lost Room adlı 3 bölümlük mini diziye gizemini katan anahtar bir otel odasına ait. Bu anahtar sizi ait olduğu otel odasına götürüyor ardından kapısı olan her yere gidebiliyorsunuz. Olaylar anahtarı satın almak isteyen kişilerin satış sırasında karışıklık çıkarmalarıyla başlar. Bu esnada orada bulanan Lggy adında bir çocuk anahtarı alıp kaçar, kaçarken de vurulur. Ölmeden önce dedektif arkadaşı Joe Miller'den yardım ister ve anahtarın yeni sahibi Joe olur. İlerlerdikçe anahtarın ve odanın gizemleri çözülmeye başlar. Oyuncu kadrosuyla gönüllere taht kuran dizi izlemeye değer. 

 2. 2 Legion - IMDB 8,4


  Çocukluğundan beri kafasında dolanan sesler yüzünden şizofreni teşhisi konulan ve hayatının neredeyse tamamını hastanede geçirmiş olan David Haller özel güçleri olduğunun farkında değildir ta ki hastaneye Syd isimli bir kız gelene kadar. Syd'in gelişiyle hayatı değişen David kafasındaki seslerin gerçek olabileceğini anlar anlamaz hastaneden kaçar ardından olaylar başlar. Her bölümünde film tadı yaşatan bu dizinin sinamatografisi diziyi izlemek için başlı başına bir neden. 

 3. 3 Utopia - IMDB 8,5


  Gizemli cevaplara sahip gözüken The Utopia Experiment isimli çizgi romanın hayranları olan bir grup gencin internet üzerinden tanışmaları, ardından da buluşmaları olayların başlamasını sağlar. Gençler peşlerinde  "The Network" diye bilenen acımasız bir örgüt olduğunu öğrenir . Sarı, mavi , yeşil renklerinin ağır bastığı sahneler, karakterlerin bölümden bölüme değişimi izleyicinin algılarıyla oynuyor ve kötülüğün aslında ne olduğunu sorgulamamızı sağlıyor. 

 4. 4 Dark - IMDB 8,6


  “Geçmiş, şu an ve gelecek arasındaki fark inatçı bir illüzyondan ibarettir.“

  Albert Einstein' nın sözleriyle başlayan, adı gibi karanlık dizide olaylar baş karakterimiz Jonas' ın babasının intiharından bir süre sonra yaşadığı kasabaya (Winden) geri dönmesiyle başlar.  Tam o zamanlarda bir genç kaybolur. Kasabada kaybolan genci aramaya çıkan Jonas ve arkadaşlarının ilk durağı olan mağarada yaşanan gizemli olaylar , ümitsizce çabalayan dört aile ve ortaya çıkan gerçekler bu kasabanın ve kasabada yaşayanların kaderini değiştirir. Stranger Things sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken Dark kara delikler ve geçmiş-gelecek bağlantısı üzerinde duruyor. 

  Uyarı : Diziyi orijinal dilinde, Almanca, izleyiniz. İngilizce dublajı kulak kanatabilir. 


   

 5. 5 Westworld - IMDB 8,9


  Sadece zengin kesime hitap eden ve yapay zeka robotlatının oluşturduğu vahşi batı temalı bir park olan Westworld'e gelen ziyaretçiler (müşteriler) yapay zeka robotlatının öldürebilir ya da istedikleri her şeyi yapabilirler. Dizide olaylar iki ziyaretçinin Westworld'te Vahşi Batı macerasına çıkmalarıyla başlar. Yakın geleceğe ışık tutan bu dizi 1973 yapım aynı isimli Westworld  filminden uyarlama.


Arkadaşlarınla paylaş

5
2 Paylaşılanlar, 5 puan

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Dark bir kaç bölüm ciddi anlamda beni mahvetmişti… Westworld ünde hakkını yiyemem… İçinden izlemediğim dizilere mutlaka göz atıcam teşekkürler

İçerik Türünü Seçiniz
Kişilik Testi
Bir seri soru sonrası kişilikle alakalı bir sonuç çıkart
Soru Cevap
Doğru ve yanlış cevaplar ile bir konu hakkında bilgi birikimini test et
Anket
Oylar ile bir tercihin seçilmesini sağla
Yazı
Görseller ve videolar ile süslenmiş yazılarınız için
Liste
İçeriğinizi listeleyerek sunun
Açık Liste
Oylanması için bir anket oluşturun
Puanlı Liste
Puanlanarak en iyi içeriğin seçilebildiği liste