Yaşamayanlar Dizide Nasıl Yaşayacaklar?


    İlk defa türk televizyon tarihinde vampirleri konu alan bir internet dizisi çekiliyor..  Sektör gittikçe internete yönelmekte ve yeni işler çıkarmaya devam etmekte.

   Vampirler, slav konseptidirler. Kendileri gibi soluk tenli, donuk, keskin bakışlı tiplerdir. Kimilerine göre vampirler, gömüldüğü yerden gelen, yaşayanların kanını emen canlı bir cesettir. Malesef ruhu yoktur. Kimilerine göre de onlar bir ırktır ve ısırdıkları kişiler vampir olmaz. Çünkü onlar asil kana sahiptirler. Sadece kanını, enerjisini emerek ihtiyaçlarını giderirler.

Elçin Sangu Kaynak
 

 Onları bizden ayıran bir çok özellikleri vardır. Peki biz kim miyiz? Vampir olmayanlar. Uzun sivri köpek dişleri, kendinden geçerken esrarengiz göz renkleri ve yarasaya dönüşen bedenleri ile bize kendilerini tanıtırlar.

Birkan Sokullu Kaynak

 Vampirleri gören bazı tecrübeli insanlar onlardan bir kurşunla veya sarımsak ve çan sesi ile kurtulunabileceğini söylerler. Peki bizim bildiğimiz vampirler dünyası böyleyken 'Yaşamayanlar' dizisi nasıl bir dünya oluşturarak yeni vampirlerimizi bize tanıtacaklar? Bu konseptleri saçma bulan insanlarımızı da bu dünyaya inandırabilecekler mi? Gelin o zaman dizimizin içine girelim.

Yaşamayanlar Kaynak 

En büyük isteği insan haline tekrar dönmek olan Mia( Elçin Sangu), onu vampire dönüştürüren Dimitry'i (Kerem Bursin) yok etmek için genç isyancılarla büyük bir iş birliğine girer. Yalnız bir aşk çıkmazında kendini bulur. Geçmişinde büyük sırlar barındıran ve vampirlere karşı savaşan avcımız Numel (Birkan Sokullu) ile Dimitry arasında ikileme düşer. İyi ve kötünün savaşını, aşk hayatında da yaşamak zorunda kalır. Numel gibi vampirlere karşı savaşan İstanbul'un kuytu mahallelerinde yaşayan esrarengiz Karmen'de(Selma Ergeç) bu yeni dünyamızdadır. Bu sıra da vampirler ve insanlar arasında büyük bir savaş başlamak üzeredir. Peki Mia neden bu ikilem arasında kalır? Savaş sırasında kimin tarafında olacaktır? Ne olmuştur da en büyük isteğini gerçekleştirmeye çalışırken iyi ve kötünün arasında kalır? Dizimizde yeni oluşturulacak bu dünyada nasıl bir vampir tasviri olacak? Peki bu tasvir, kendisine inandırmayı başarıp, bizi içine çekebilecek mi? Hepsinin cevabını yakında vizyona girerek kendisi cevaplandıracak olan "Yaşamayanlar" şu anlık fragmanıyla bizlerle. Şimdiden iyi seyirler dileriz.


                                                                              

                                                                                      


Like it? Share with your friends!

6
5 shares, 6 points

3 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Senaryosu pek ilgi çekici değil. Bu alanda orjinal bir senaryo olsa çok daha iyi olurdu. Ülkemizde bu tarz dizi/film eksikliği olması sebebi ile bir nebze olumlu olmuş. Fakat isimler neden türk ismi değil de yabancı isim seçilmiş? Yabancı bir senaryodan çakma yapılmış gibi duruyor. =/
    Başrol kadın oyuncu olarak Başak Parlak’ı görmek isterdim. Kendisinden güzel vampir olur.

    1. neden yabancı isimler? çünkü sanıyorum kültürel uyumsuzluk burada baş gösteriyor. Ama senaristi Ezel’in senaristiymiş, bol bol geri dönüşlü, süprizli bir senaryo umudum var. bakalım..

  2. Şunu anlamıyorum arkadaş madem ortaya yeni bir şey koyuyorsun nerede bunun özgünlüğü? Oyuncularımızın (yabancı isimlerle!) dışarıdakinin aynısı bir senaryo ile sadece ülkemize ilk defa girecek bir konseptle karşımıza gelecek olması bizi ileriye götürmeyecek. Eminim ki dikkat çekecek ve izlenecektir ancak daha iyisini neden yapamayalım? Umuyorum bu bir başlangıçtır ve daha iyileri olacaktır. Ayrıca bu güzel yazı için teşekkürler 😊

İçerik Türünü Seçiniz
Kişilik Testi
Bir seri soru sonrası kişilikle alakalı bir sonuç çıkart
Soru Cevap
Doğru ve yanlış cevaplar ile bir konu hakkında bilgi birikimini test et
Anket
Oylar ile bir tercihin seçilmesini sağla
Yazı
Görseller ve videolar ile süslenmiş yazılarınız için
Liste
İçeriğinizi listeleyerek sunun
Açık Liste
Oylanması için bir anket oluşturun
Puanlı Liste
Puanlanarak en iyi içeriğin seçilebildiği liste