DC Evreninin Yeni Dizisi TITANS


Yunan mitolojisine göre baştaki on iki Titan daha sonra başka Titanları doğurdular. Bunlardan bazıları Prometheus ve Atlas’tı. Titanlar, babası Uranus’u tahttan atan Kronos tarafından yönetilmiştir. Titanlar ise Olimposlu tanrılar tarafından tahttan indirilmiştir. Çoğunuz zaten bu mitolojiye hakimsinizdir sevgili sineg.net okuyucuları. Ancak bu sefer bahsedilen Titanlar DC mitolojisine ait (Mitoloji kelimesi garip mi oldu acaba?).

DC evreninde biraz da sidekick’lik denilen yancılık mertebesinde olan kahramanların kurduğu bir oluşum bu titanlar. Tıpkı justice league ya da Marvel evreninin Avengers’ı gibi kahramanların birleşip “iyilik” adına aksiyon aldıkları bir oluşum. Dizinin tutacağına bahis oynayan yapımcıların da en güvendiği noktalardan birisi de tam olarak bu zaten. Çünkü hikayeyi tek kişi üzerinden ilerletmektense olayları bir kaç kişiye bölerek izleyiciyi birisine bağlanmasa bir diğerine bağlanmak zorunda bırakıyor.

 

Peki ekipte kimler olacak :

 

Robin – Brenton Thwaites

Tabi bu konuda oyuncunun yaşlı olması gibi bir çok eleştiri yapıldı. Ama daha büyük eleştiri ise Robin’in daha ilk bölümde “f**k Batman” demesi üzerine dönüyor. DC evreninde bu olayın aslında asla yaşanmaması gerekirdi. Çünkü Robin ile Batman ilişkisi hayranlık üzerine kurulu bir ilişkidir. Elbette ki fikir ayrılıkları ve tartışmalar yürüyebilir ancak Batman ile Robin asla bu kadar uzak bir noktaya savrulmazlar.

Starfire – Anna Diop

Bu konuda da tartışmalar alıp başını yürümüş durumda. Çünkü orjinal starfire uzaylı bir prenses. Turuncuya kaçık bir teni, uzun saçları olan bir alien. Ancak ne yazık ki Doctor Who‘nun uğradığı akıbete burası da uğruyor ve Starfire’ı siyahi-pembe saçlı bir abla haline getiriyorlar. Çünkü kainatın Tamaran gezegenine bile political correctness getirmeye and içmiş bir yapımcılar silsilesi var bu aralar gündemde.

Raven –  Teagan Croft

Bu karakter de tipik amerikan loser, freak kız kadrosundan mütevellit bir karakter. King romanlarından (Carie) aşina olduğumuz bir karakter. İçindeki kötülükle mücadele edip iyilik adına savaşacak. Ancak karakterin kuruluşunda sıkıntı hemen gözümüze çarpıyor. Annesi bildiği kişi öldürülüyor, onun gerçek annesi olmadığını öğreniyor falan ama bu büyük travmaların karakterin üzerinde teflon gibi olduğunu. Asla üzerinde taşımadığını görüyoruz ki bu da senaryo açısından ana öyküyü ilerletmeye çalışan senaristlerin detayları es geçmesi durumunun bir yansıması. Kötü sonucu da realiteden iyice kopuş oluyor. Hem fantastik güçler üzerine bir çalışma yapacaksın hem de normal insani duyguları es geçeceksin. İzleyicileri kopartabilecek kritik bir hata.

Beast Boy – Ryan Potter / Hawk – Alan Ritchson /Dove – Minka Kelly hakkında çok fazla yorum yapamıyoruz ilk bölüm itibariyle.

Genel olarak her DC yapımı gibi bu yapım da karanlık bir atmosfere sahip. Kökten DC fanları için esaslı karakter değişimleri mevcut olduğu için çok tartışmaya açık olmuş. Zaten fragmanlar itibariyle de ortalıkta çok fazla tartışma dönmüştü ancak 1. Bölüm itibariyle, dizinin atmosferi gerekse bir kaç teknik mesele hariç öykünün iyi kotarılması bir çok kişiyi “izleyip görelim” noktasına çekmiş durumda.

Biz de aynı kanaatteyiz. İzleyip görmek lazım. Eğer ileride karşılaşacağımız bölümlerde ilk bölümdeki atmosferi ve dramatik örgüyü bozmazlarsa şans verilebilir.

 


Arkadaşlarınla paylaş

5
14 Paylaşılanlar, 5 puan

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. fuck the batman olayı çizgi romanlarda dick grayson’ın batman’ın gölgesinden kurtulma çabaları sonra robinliği bırakıp nightwingliğe geçmesi ele alınıyor. bu arada baş hain kim trigon mu

    1. sezon 1. de öncelikle çizgi romanlarda az yer verilen Alcolyte villain kadrosunda olacak. Ama bu olay Raven’ın içindekinin babası Trigon’a bizi sezon birin sonu ya da sezon 2 de götürecek diye kulağımıza çalındı.

İçerik Türünü Seçiniz
Kişilik Testi
Bir seri soru sonrası kişilikle alakalı bir sonuç çıkart
Soru Cevap
Doğru ve yanlış cevaplar ile bir konu hakkında bilgi birikimini test et
Anket
Oylar ile bir tercihin seçilmesini sağla
Yazı
Görseller ve videolar ile süslenmiş yazılarınız için
Liste
İçeriğinizi listeleyerek sunun
Açık Liste
Oylanması için bir anket oluşturun
Puanlı Liste
Puanlanarak en iyi içeriğin seçilebildiği liste