İnternette Konu Takip Etmek


İnternet mecrasında size dair olan konuları takip etmeniz tahmin ettiğinizden kolay. İnternete düşen filminize anında müdahale etmeniz gerekiyorsa, adınıza yazılmış yorumlar veya yazılardan hemen haberdar olmanız işinize gelecekse ve takip ettiğiniz özel konularda yeni yazılan içeriklerden hemen haberdar olmanız gerekiyorsa bu yöntemi seveceksiniz.

Mavi Bisiklet filmi sinemada 10.000 kişi tarafından izlenirken, youtube'a yüklendiğini yetkililer keşfedesiye 9.000 kez izlendi.

Google Alerts bahsettiğimiz hizmeti sizlere ücretsiz olarak sunuyor.
https://www.google.com.tr/alerts adresine gidip google hesabınızla girişinizi yapın. Ardından internette takipte olmak istediğiniz kelime ve cümleleri yazın. Artık tanımladığınız kelimelerde internete bir şey yazılırsa ePosta olarak bildirim alacaksınız. 

2003 yılından beri hizmet veren Google Alerts'in kullanımı hakkında yardım merkezini ziyaret edebilirsiniz.

*Güncelleme 31/01/2019

Takip etmek istediğiniz konuyu yazdığınızda eğer takip ediyor olsaydınız gelecek olan bildirimler sizlere gösterilecektir. Bu bildirimdeki içeriklerin çoğunun 1 gün evvel veya o gün içinde girildiğini görebilirsiniz.


Arkadaşlarınla paylaş

0

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. aslında çok beklendiği gibi çalışmayan bir sistem google’un ancak eklenenleri indexlemesi gerekiyor yani her gün canlı sonuç vermez. filminizi youtube a yükleseler 1 hafta sürer haberiniz olması 🙂

    1. Son gelen bildirim ile içeriğin siteye girilme tarihlerine baktığımda aralarında 1 gün vardı. Sitelerin google’da daha hızlı indekslenme ve arama motorları için yaptıkları optimizasyonlar fayda sağlıyordur. Bu minvalde interneti izlemek için ücretli başka araçlarda mevcut. İhtiyaç olan performansa göre tercih edilebilir. Daha detaylı açıklamayı yazının güncellenen bölümüne ekledik.

İçerik Türünü Seçiniz
Kişilik Testi
Bir seri soru sonrası kişilikle alakalı bir sonuç çıkart
Soru Cevap
Doğru ve yanlış cevaplar ile bir konu hakkında bilgi birikimini test et
Anket
Oylar ile bir tercihin seçilmesini sağla
Yazı
Görseller ve videolar ile süslenmiş yazılarınız için
Liste
İçeriğinizi listeleyerek sunun
Açık Liste
Oylanması için bir anket oluşturun
Puanlı Liste
Puanlanarak en iyi içeriğin seçilebildiği liste