Grace and Frankie Hakkında


Netflix‘in başka bir orijinal dizisi olan Grace and Frankie‘nin yapımcıları Howard J. Morris ve yıllardır seveni hiç eksik olmayan Friends dizisinin yapımcısı Marta Kauffman yer alıyor. Başrol oyuncuları olan Jane Fonda ve Lily Tomlin insanı izlerken oyunculuklarıyla duruşlarıyla büyülüyor. Henüz hangi diziyi izleyeceğinize karar veremiyorsanız buraya tıklayarak kendinize en uygun diziyi testi çözerek bulabilirsiniz.

Kısaca konusuna değinecek olursak: iş dünyasının kadını şirketi olan zarif Grace ve sanatla doğayla bütünleşmiş bir çok sıra dışı yanı olan Frankie‘nin eşleri senelerdir aynı avukatlık bürosunda çalışır. Buna rağmen birbirleriyle hiçbir zaman anlaşamayan ve arkadaşlık kuramayan bu ikili daha ilk bölümden karşılaşacağımız bir sırrın açığa çıkmasından sonra birbirlerinden başka arkadaşları kalmaz ve  bu kadar zıt olmalarına rağmen aralarında kendilerine özel bir bağ oluşacaktır.

Belli bir yaş üstünü ekranlarda göremez olduk. Çoğu aktör belli bi yaştan sonra göz önünden kaybolmaya başlıyor ama bu dizinin güzel yanlarından biri de bu:  Başroller başarılı oyunculuklarıyla, güzellikleriyle de etkilemeye devam ediyor. Jane Fonda‘nın 81 yaşında Lily Tomlin‘in 79 yaşında olmasına inanmak güç.. Lily Tomlin ve Jane Fonda 1980’lerde çekilmiş 9’dan 5’e adlı komedi filminde başrolleri paylaşmaktaydı. İkilinin uyumu göz ardı edilemeyecek kadar başarılı.

Netflix her orijinal serisinde değindiği gibi gene toplumsal mesajlar vermeden geçmemiş tabii. Netflix’in diğer orijinal içeriklerinden olan Sex Education, The Haunting of Hill House ya da YOU hakkında derinlemesine bir bakış atmak isterseniz hemen üstlerine tıklayabilirsiniz  🙂 Gene inanılmaz evler bir zengin kesimin yaşam tarzı, kıyafetler, müthiş ev dizaynları, aşkın her halini, hayvanlara gösterilmesi gereken hassasiyeti, kız kardeşliği kadın dostluğunun kıymetini, sahtelik üzerine kurulmuş ilişkiler ve aile yaşamına dair bir çok şeyi seyirciye sunuyor.

Keyifle izleyip kendini sevdirecek üzerine aşırı kafa yormadan güzel anlamlar çıkarabileceğiniz bir durum komedisi arıyorsanız bir bölümünü izleyip şans verebilirsiniz. Fragmanını izlememiş olanlar için hemen paylaşalım.


Arkadaşlarınla paylaş

8
16 Paylaşılanlar, 8 puan

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçiniz
Kişilik Testi
Bir seri soru sonrası kişilikle alakalı bir sonuç çıkart
Soru Cevap
Doğru ve yanlış cevaplar ile bir konu hakkında bilgi birikimini test et
Anket
Oylar ile bir tercihin seçilmesini sağla
Yazı
Görseller ve videolar ile süslenmiş yazılarınız için
Liste
İçeriğinizi listeleyerek sunun
Açık Liste
Oylanması için bir anket oluşturun
Puanlı Liste
Puanlanarak en iyi içeriğin seçilebildiği liste