Sibel Vizyonda !


Sibel Karadeniz‘in ıslık diliyle iletişim kurulduğu küçük bir köyünde kız kardeşi ve babasıyla birlikte yaşamaktadır. Çocukluğunda geçirdiği hastalık sebebiyle konuşamayan, çevresiyle ıslık diliyle anlaşan Sibel’in hayatı tarla, orman ve ev arasında geçer. Köy halkı Sibel‘i dışlar ve kötüler. Sibel onların saygısını kazanmak adına ormanda var olduğunu düşündükleri kurtu yakalayıp onlara getirecektir. Bir gün ormanda saklanan Ali adında bir yabancıyla karşılaşır. Sibel, Ali’yle vakit geçirdikçe aslında kendi içindeki gücü farkedecektir.

Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti’nin yönetmenliğini üstlendiği film, dünya prömiyerini yaptığı 71. Locarno Film Festivali’nden FIPRESCI Ödülü, Ekümenik Jüri Ödülü ve Genç Jüri Ödülü ile dönmüştü. Başrolde Damla Sönmez yer alıyor ve ona Emin Gürsoy, Erkan Kolçak Köstendil, Meral Çetinkaya gibi isimler eşlik ediyor.

Sibel filmi kadının kadına uyguladığ psikolojik ve fizyolojik şiddeti ve bunlara göğüs germeye çalışan başını asla yere eğmeyen konuşmadan kendini bize anlatabilen Sibel karakterini ve atamadığı çığıklarına hapsolan bizleri gösteriyor.

Henüz fragmanı izlememiş olanlar için..


Arkadaşlarınla paylaş

2
2 puan

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçiniz
Kişilik Testi
Bir seri soru sonrası kişilikle alakalı bir sonuç çıkart
Soru Cevap
Doğru ve yanlış cevaplar ile bir konu hakkında bilgi birikimini test et
Anket
Oylar ile bir tercihin seçilmesini sağla
Yazı
Görseller ve videolar ile süslenmiş yazılarınız için
Liste
İçeriğinizi listeleyerek sunun
Açık Liste
Oylanması için bir anket oluşturun
Puanlı Liste
Puanlanarak en iyi içeriğin seçilebildiği liste