Recep İvedik 6 Nihayet!


Recep İvedik 6 bu yılın en çok beklenen filmlerden biri olarak senenin başında gireceği vizyon tarihini yaşanan sinemacı-yapımcı krizi ile belirsiz bir süre ertelemişti. Şahan Gökbakar sosyal medya hesaplarından sinema izleyicisinin merakla, heyecanla beklediği Recep İvedik 6’nın 8 Kasım’da vizyona gireceğini duyurunca gerçekten hepimiz derin bir soluk aldık.

Gülmek en inatçı, en güçlü, en bulaşıcı eylemlerden biri hayata dair. Mizah ve espri anlayışı gelişmiş ülkelerde insanların daha ılıman, daha anlayışlı ve gerginlikten uzak yaşadığı yapılan araştırmalarla kanıtlanmışken gülmek için beklenen filmlerden birinin bu kadar geç vizyona girmesi hepimizi biraz etkiledi.Recep İvedik serisi için bazı çevreler her ne kadar eleştirisel yaklaşsa da bu tarz filmlerin dünyada örneği çok fazla. Herkes, hepimiz aynı anda aynı şeylere gülmeye başlarsak o zaman hayata dair ciddi bir sorun olduğunu düşünebiliriz. Bizi biz yapan en önemli özelliğin farklılıklarımızla ve bu farklılıklara saygı ile bir bütün olma yetisi olduğunu düşünmek isteyenlerden biriyim. O yüzden tutan bir filmin, insanları güldüren eğlendiren bir filmin, sinema tekniği ve anlayışı olarak daha iyisinin yapılabileceğini gösteren eleştirilerine açık ama yerden yere vurularak sınıflandırılmasına kapalı bir izleyiciyim.

İşte bu yüzden Recep İvedik 6 vizyona ne zaman girecek diye ara ara Şahan Gökbakar’ın sosyal medya hesaplarına girip yapılan açıklamaları okuduğumu da açık yüreklilikle itiraf ediyorum. Sonunda sular biraz duruldu. Sinemacı-yapımcı krizinde her iki tarafı da çok mutlu etmese de sinema izleyicisini daha fazla üzmeyecek çözümlerle ve beklenen yasa tasarısı ile bir ortak noktaya gelindi.

Şimdi sırada bu sene içinde vizyona daha erken girmesi planlanan ama girmeyen filmlerin yeni vizyon takvimleri var. İlk açıklama hangi yaştan olursa olsun, kendisine bir karakterin kendine has öyküsünü 6. Filmi çekecek kadar seyirci toplayan ve en azından bunun için bile çok ciddi saygıyı hak eden Recep  İvedik 6 için geldi.

Kısaca Recep İvedik 6, 8 Kasım’da nihayet vizyonda!

[zombify_post]


Arkadaşlarınla paylaş

2

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir