Behzat Ç. Geri Dönüyor


Bir dönem adından söz ettirmiş, sürekli olarak sansüre uğramış. Gecenin 12’sine kadar yayın saati ötelenmiş dizisi, evet Behzat Ç.’den bahsediyorum, geri dönüyor.

Senaryosu dizinin ilk akışında da görüldüğü üzere seneden seneye farklı isimlerle oluşturuldu, destek alındı – alınmadı. Ama bu dizinin ana senaristi Ercan Mehmet Erdem oldu. Fakat farklı bir açıdan bakarsak Behzat Ç. şu an için tutuklu bulunan Emrah Serbes’in “Her Temas Bir İz Bırakır” adlı romanından uyarlanma, medyatik olması ve çıkışları nedeniyle bu eserin senaristi hep Emrah Serbes sanıldı, ama değildi.

Behzat Ç. başladığı dönemde sınırlı bir kadro ile çekiliyordu. Hatta bazı bölümlerde farklı olayların içinde aynı figüranları görebiliyorduk. Bu durum zamanla hikayenin büyümesi ile çeşitlendi yeni isimler geldi, sonra eskilerden gidenler oldu. Ama genel bir çekirdek kadro dizinin mecburi finali kadar ayakta kaldı.

Dizide Behzat karakterine can veren Erdal Beşikçioğlu sürekli başka projelerin içinde bulunsa da kalıcı olamadı. Bir sezon oynadı veya oynamadı sonra çekildi. Dizide sanırım daha sonra popülaritesine güç katan en önemli isimler Fatih Artman ve Seda Bakan oldu. Birçok filmde gözüken bu isimden Seda Bakan uzun soluklu dizilerde de yer aldı. Ama ekibin çoğunluğu ise ortaklıklardan kayboldu. Yani popüler medya açısından değerlendirirsek durum böyle.

Peki dizinin geri dönüşü nasıl oldu? 

Biraz da buna değinmek lazım. Emrah Serbes kaza olayından önce dizinin yeniden geri döneceği müjdesini vermişti. Tabi bu durum 2017 yılında yaşanan olaydan sonra askıya alındı. Bir daha ses çıkmadı. Daha sonra ise Blutv yaptığı açıklama ile Temmuz ayında yeni bölümlerin ortaya çıkacağını söyledi. Hatta bir de kısa fragman gibi birşey çıkardı.

Hatta sadece tanıtım da diyebiliriz buna…

Kadro için ise çalışmaların devam ettiği söyleniyordu. Fakat Temmuz ayında çıkacak olan ilk bölüm için muhtemelen çekimler falan başlamıştı. Ama kadroda bazı isimlerin olmayacağı konusunda da ciddi duyumlar var. Bunlardan birisi Fatih Artman diye konuşuluyor. Ama dizi de Harun isimli çılgın karaktere can veren bu isim ortalarda olmazsa dizi ne kadar kaybeder şimdilik meçhul. Bunun dışında Akbaba (Berkan Şal) Hayalet (İnanç Konukçu) ve Behzat Amirimiz dizide kesin olarak yer alacak. Muhtemelen Behzat’in abisi rolünde Ege Aydan, eski eşi (gerçekte de öyle) Elvin Beşikçioğlu ve Berke Üzrek de dizi de yer alacak gibi…

Merakla beklenen ilk bölüm fragmanı çıktığında sanırım oyunculara dair daha net bilgiler ortaya çıkacak. Fakat Seda Bakan yer alır mı? Biraz zor.

Peki Behzat Ç. Özgür Olabilecek mi?

Yayınlandığı dönemde büyük sıkıntılar yaşayan ve gece saatlerine kadar ötelenen dizi daha özgür olacak, bu konuda olumlu düşünüyorum. Blutv internet platformu olduğu için çok daha özgür bir ortam sunabilecektir. Tabi ücretli bu platformda yayınlanacak olan bu dizi aynı günün için torrent vs. sistemlere de düşecektir. Yorumlandıkça daha iyi bir noktaya geleceğine inanıyorum. Durgun dizi dönemlerine ve özellikle yaz aylarına yeni bir soluk getirmesini bekliyorum.

Hepsine kolay gelsin! Beklemedeyiz Amirim!


Arkadaşlarınla paylaş

3
14 Paylaşılanlar, 3 puan

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçiniz
Kişilik Testi
Bir seri soru sonrası kişilikle alakalı bir sonuç çıkart
Soru Cevap
Doğru ve yanlış cevaplar ile bir konu hakkında bilgi birikimini test et
Anket
Oylar ile bir tercihin seçilmesini sağla
Yazı
Görseller ve videolar ile süslenmiş yazılarınız için
Liste
İçeriğinizi listeleyerek sunun
Açık Liste
Oylanması için bir anket oluşturun
Puanlı Liste
Puanlanarak en iyi içeriğin seçilebildiği liste