How to Sell Drugs Online (Fast) – İnternetten Nasıl Hızlıca Uyuşturucu Alınır? – 1. Sezon İncelemesi


İnternetten Hızlıca Uyuşturucu Nasıl Alınır?

How to Sell Drugs (Fast)

How to Sell Drugs Online (Fast), Netflix‘in yeni Alman dizisi… 1. Sezonu tazecik platformlara düştü. Bize de bu diziyi incelemek düştü.

Öncelikle dizinin Sex Education‘a garip bir şekilde benzediğini söylemek mümkün. Yani tabiki dramatik yapısı birbirinden alabildiğine uzak ama dokusu, renkleri, barındırdığı duygular ve günümüz ergen dünyasının işlenişi bakımından aynı hedefe yöneliyorlar.

Moritz, Lenny

Ne Anlatıyor?

How to Sell Drugs Online (Fast)’in konusu, sevgilisi 1 yıllık aradan sonra tekrar kente dönen Moritz‘in terk edilmesi ve bunun üzerine kişiliğini değiştirerek saçma sapan bir kurguyla sırf sevgilisini etkileyebilmek için uyuşturucu satıcısı olmasını işliyor. Uyuşturucuyu da internet üzerinden dark web’de satıyor. (Bir yol yordam öğretme var ki akıllara ziyan)

Kız arkadaşını etkileyebilmek için uyuşturucu satması… Gerçekten Netflix‘in ahlaki dezanformasyonuna koleksiyon düzeyinde nadide bir parça daha eklenmiş. Uyuşturucu güzellemeleri, tatlı tatlı renkler, overdose’un çok da matah olmaması, uyuşturucunun birleştirmesi, neşeli neşeli takılmalar… Pablo Escobar görse ayakta alkışlar. Narcos dizisi bile böyle imaj çalışması yapmamıştı.

Ecstasy, Netflix

Sonuç?

How to Sell Drugs Online (Fast) de teknolojinin yalnızlaştırılması, bencillik, sıkıcı Alman tripleri yanal olarak verilmiş. Biz seyirciye de “eee ne yapsın gençlik, iki ecstasy çakmasın mı?” diye düşünmek kalmış. Vasat ki ne vasat…

Sonu detoneyle bitmeyen şekilde tüm içtenliğimle söylüyorum. Bir tek dileğim var 2. sezon çekilmesiiiiiiiin….

Meraklısına IMDB’si (8.3 puan almış… Yorumlarda millet ayılıp bayılmış falan… Sanırım beğenenler de XTC etkisinde..) burayı tıkla


Arkadaşlarınla paylaş

3
3 puan

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. bizim torbacı diziyi çok beğendi. ben de dün bitirmiş birisi olarak. netflix’e bir sonraki dizi konusu için tüyo vermek istiyorum. böyle insan kaçakçılığı güzellemesi yapsınlar.

    dur bakalım daha bu rezilliği hangi boyuta getirecekler.

    korktum ben de başlıcam extacy’e diye. gençler bunu izleyip başlar.

İçerik Türünü Seçiniz
Kişilik Testi
Bir seri soru sonrası kişilikle alakalı bir sonuç çıkart
Soru Cevap
Doğru ve yanlış cevaplar ile bir konu hakkında bilgi birikimini test et
Anket
Oylar ile bir tercihin seçilmesini sağla
Yazı
Görseller ve videolar ile süslenmiş yazılarınız için
Liste
İçeriğinizi listeleyerek sunun
Açık Liste
Oylanması için bir anket oluşturun
Puanlı Liste
Puanlanarak en iyi içeriğin seçilebildiği liste