Flash Tv Tadında Bir Film : Sahir Deep Web


Vizyon tarihi kriz döneminde iki kez değişen Sahir Deep Web filmi son belirlemelere göre 28 Haziran’da vizyonda olacak.

Pratik Film tarafından hazırlanan filmin fragmanında Deep Web ile tanışan bir genç kızın başından geçen olayların anlatıldığı iddia ediliyor.(!)

Fakat fragman sonunda alınan tat ve Flash Tv modelinin etkisi ile birlikte aslında konunun ne kadar üçüncü sınıf korku sineması modeline dönüştüğü de görülebiliyor.

Deep Web’in şehir efsaneleri ile pohpohlandığı dünyadan çıkarılan veya üretilen hikayenin ne kadar da yapmacık karakterlere sundurulduğunu da farkedebiliyoruz.

İsim seçiminde de bir o kadar geride kalan ekip Deep Web yalnız kalmasın diye eklediği sahir kelimesi ile konuyu daha da gizemleştirdiğini sanıyor sanırım. “Sahir’in” Tdk’ya göre büyücü anlamına geldiğini sanırım fragmanı izledikten sonra anlayabilirsiniz.

Netflix vb. yapımcıların oluşturduğu teknoloji temelli gizemin, ülkemiz yapımcıları tarafından büyücülerle eşleştirilmesi gerçekten Türk Sineması’nın merdiven altı ürünlerinin ilerlediği çizgiyi gösterebildiğinden eminim.

Fakat olayın farklı bir noktasında ise cast seçiminde eski dizi/sinema oyuncuları arasından kullanılan tiplemeler göze çarpıyor. Emniyet görevlisi karakterinde Sinan Bengier, telefon tamiricisi rolünde ise Tevfik İnceoğlu’nu görebilirsiniz. Hikayenin bir noktasında ise yine gündüz dizilerinin aranan ismi laz karakter sembolü Tahsin Taşkın’da kadro da görülüyor.

Ne diyelim seyircisi bol, negatif yorumcusu az olsun diyelim. (Acaba öyle olur mu?)

Sizi fragman ile baş başa bırakalım.


Arkadaşlarınla paylaş

4

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçiniz
Kişilik Testi
Bir seri soru sonrası kişilikle alakalı bir sonuç çıkart
Soru Cevap
Doğru ve yanlış cevaplar ile bir konu hakkında bilgi birikimini test et
Anket
Oylar ile bir tercihin seçilmesini sağla
Yazı
Görseller ve videolar ile süslenmiş yazılarınız için
Liste
İçeriğinizi listeleyerek sunun
Açık Liste
Oylanması için bir anket oluşturun
Puanlı Liste
Puanlanarak en iyi içeriğin seçilebildiği liste