The Hummingbird Project İncelemesi


Özellikle teknoloji eksenli filmlerinden hoşlanan kişiler için tavsiye edebileceğim bir film olarak buraya ekliyorum. The Hummingbird Project filmi Kim Nguyen tarafından Kanadalı menşeli olarak çekilmiş bir film.

Henüz Türkiye’de yayına çıkmadı fakat izleme imkanı bulduğum kadarıyla sonuna kadar normal sonunda ise bir tık geride kalan bir yapım olarak nitelendirebilirim.

The Huımmingbird Project

New York’ta yaşayan kuzenler Anton ve Vincent’in bir araya gelip bir projenin peşinden koşmasına odaklanan film, Amerika’da işlerin aslında ne kadar farklı döndüğü hatta ve hatta politik mevzuların bazen işlerin önüne geçtiğini gösteriyor.

Filmin bir kısmında Ruslara Amerika içinde uygulanan baskı da gözler önüne seriliyor. Hatta yine filmin bir noktasında Hispanic olarak nitelendirilen göçmenlerin de yaşadığı sorunlar ve bunların yine bazı akıllı kişiler tarafından nasıl çözüldüğü esprili bir dil anlatılıyor.

Anton, hamam sahnesi.

Konu alışılagelmişin dışında eski dönemlerde borsa verilerini taşıyan bir teknoloji üzerine odaklanıyor. Dahi Anton ve üç kağıtçılıktan iyi anlayan Vincent mükemmel bir fiber optik teknolojisi için firmalarından ayrılıp zorlu yolların içine giriyor.

Arkaplanda yatırımcı ilişkileri ve kendileri ile benzer teknolojileri hayata geçirmek isteyen bir firmanın da başlarına açacağı sorunları izliyoruz.

Salma Hayek gaddar duruşu ile filmde çok değişik bir kadın karaktere can verirken, rolün hakkını vermiş diyebiliriz.

Filmin sonu ise artan heyecanı biraz sınırlar şekilde yapılıyor. Hani o yağmur damlaları ve ardından gelen itiraflar falan konuyu baya bir yerlere indiriyor.

Ama böyle bir film izlemek özellikle genç insanlara çok büyük enerjiler sağlayabilir. Ufkunuz açılır diye düşünüyorum.

1 saat 51 dk süren filmin başrollerinde, Jesse Eisenberg, Alexander Skarsgård ve Salma Hayek yer alıyor.

Fragmanı da şuradan izleyebilirsiniz:


Arkadaşlarınla paylaş

4

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir