Blu Tv : Pavyon Mini Dizi İncelemesi – Ankara Geceleri


Ankara’nın o ışıltılı gece hayatına bir bakıp çıkacak olan mini dizi Pavyon, yakında Blu TV’de olacak. 5 bölümden oluşan bu mini dizi yayınlandığı süreç ve sonrasında büyük ses getireceğe benziyor.

Tanıtım fragmanında ışıltılı gece hayatına, bu hayatın içindeki işçilere, sektöre ve dolandırma hadiselerine gönderme yapıldığının altı çizilince yorumlar ardı ardında geldi.

Payvon dizisi hakkında bir kısım sosyal medya kullanıcısı konuya net bir şekilde tepki verirken dizi yorumu yapan insanların bir kısmı ise bakalım neler olacak yöntemine sığındı. Fakat genel olarak yapım, meraklı bir kitle tarafından bekleniyor. Sineg olarak bizlerde bu yapımı epey bir merak ediyoruz. Beğeneceğimizi de düşünüyoruz.

pavyon mini dizisi

Pavyon ile Ankara özelinde bu tür bir yapımın getireceği popülaritenin farkında olan Blu Tv, Temmuz’da yayına alacağı Behzat Ç. dizisinin böylelikle bir reklamını daha yapmış oldu. Her ne kadar Behzat Ç. gibi efsane bir dizinin böyle bir reklama ihtiyacı olmasa da…

Sanırım Türkiye’de yayıncılık bu yöntemlerle parlamaya başlayacak. Bence hayatımızda bir kez de Blu Tv’ye katkı vermemiz şart. Sonuç ne olursa olsun adamlar üretmeye çalışıyor ve başarıyor gibi gözüküyorlar. Hatta direk başarıyorlar desek yeridir. Son zamanlarda oldukça özgün yapımları bünyeslerine dahil etmeyi de başardılar çünkü.

Şimdi lafı daha fazla evirip çevirmeden dizi incelemesi yazımızın sonuna gelip sizi o Pavyon dizisinin fragmanıyla başbaşa bırakalım. Gerisini siz hayal edin.


Arkadaşlarınla paylaş

0

5 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. netflix’e alternatif olmalı bir türkye platformu hem fikiriz hocam. ancak blu tv kimin, neye hizmet eder, yaklaşımları ve perspektifleri ne, salt burjuva vahşiliğinden mi türeme? bilmek gerek

  2. yazıda geçen “hayatımızda bir kez de blu tv ye katkı ..”diye başlayan cümleye katılmadığım gibi ahlaksızlığı . meşrulaştıran , bunun üzerinden para götürmek için elinden geleni yapan yayın ve organlarını hayatımda bir kez bile olsa desteklemeyeceğim. Teesüf de ettim. Burası biraz ahlaki islami doğru düzgün bir sinema platformu diye bulunuyorduk yanlışlanmayalım rica edeceğim.

  3. Belgesel tadında harika bir mini dizi. Begenseniz de begenmeseniz de pavyon dünyası ülkemizde yüz binlerce kişinin gerçeği. İlk defa bu kadar yakından ve doğal haliyle anlatılıyor. Bir şans vermenizi tavsiye ederim.