Box Office’in Yeni Lideri Avangers: Endgame !


MCU‘un (Marvel Cinematic Universe) gözbebeği olan Avengers serisi, son filmi olan Avengers: Endgame ile birlikte toplam 2 miyar 790 milyon 800 bin dolar hasılat yaparak Box Office‘de tüm zamanların en çok hasılat yapan filmleri arasında James Cameron’un Avatar yapımını geride bırakarak zirveye ulaşmayı başardı.


Avatar’ın Box officedeki hakimiyeti 10 yıldır sürüyordu. Geçtiğimiz Nisan ayında Endgame’in vizyona girmesiyle birlikte Avatar’ın pozisyonu tehlikeye girmişti. Çünkü 21 filmlik bir kompozisyonun sonuç paragrafı olan bu yapımın hayran kitlesi bayağı kalabalıktı ve bunun yanında reklamı da çok iyi yapılmıştı. Sosyal medya kullanıcıları arasında Endgame’in Avatar’ı yeneceğine dair fazla fazla entryler girilmişti hali hazırda. He tabi film’in ne kadar beklentileri karşıladığı tartışılır. Endgame’i de bu yazımızda inceledik isterseniz buradan göz atabilirsiniz.

Birinci Dalga Avatarı Devirmeye Yeterli Olmadı.

Endgame'in vizyonda gösterimde olduğu sürece potansiyeli ne kadar yüksek olsa da, toplam hasılatı Avatarı geride bırakmaya yetmedi. Filmin hasılatı 2.743 milyar dolarda kalmıştı. Geride sadece kapatılması gereken birkaç milyoncuk dolarlık bir fark vardı. Bunun ardından Disney ve Marvel Studios olaya el atarak Endgame'i, eklenen yeni sahneler ve fazladan bir Stan Lee sahnesi ile tekrar vizyona soktu.

Avatar 34 Hafta Vizyonda Kalmıştı.

Endgame'in tekrar vizyona girmesini bir yana dursun, unutulmaması gereken bir şey var ki o da Avatarın 238 gün boyunca vizyonda kalmış olması. Zirveye giden yolda kimse masum değil galiba. 

sa

Avatar Yeni Kralı Selamladı.

James Cameron, Avatarın resmi twitter hesabı üzerinden Marvel ekibini tebrik etti. Yaptığı paylaşımda "Box Office'in yeni kralı olan, Avangers: Endgame'e tebrikler" yazısını paylaştı. Tebriğinin altına da hoş bir fotoğraf iliştirmiş açıkcası.

Lider Değişti Belki Ama...

Herkes Box Office Krallık yarışını takip ederken, Box Office'in Kraliçesi Zoey Saldana oldu. İki yapımda da rol alan güzel oyuncu, kariyerinde bulunan devasa yapımın yanına bir diğerini de eklemiş oldu.


Arkadaşlarınla paylaş

9

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ben hayatımda bundan daha iyi bir tespit görmedim. Yazar arkadaşı tebrik edip başarılarının devamını dilerim.

İçerik Türünü Seçiniz
Kişilik Testi
Bir seri soru sonrası kişilikle alakalı bir sonuç çıkart
Soru Cevap
Doğru ve yanlış cevaplar ile bir konu hakkında bilgi birikimini test et
Anket
Oylar ile bir tercihin seçilmesini sağla
Yazı
Görseller ve videolar ile süslenmiş yazılarınız için
Liste
İçeriğinizi listeleyerek sunun
Açık Liste
Oylanması için bir anket oluşturun
Puanlı Liste
Puanlanarak en iyi içeriğin seçilebildiği liste