2020 Oscar Adayı: BAĞLILIK ASLI


92.si düzenlenecek olan Akademi Ödül Töreni Oscar Yabancı Dilde Uluslararası Uzun Metraj Film Dalı’nda Türkiye aday adayını Bağlılık Aslı olarak belirledi!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve SEK (Sanatsal Etkinlikler Komisyonu) tarafından olusturulan kurul 11 eser arasından Semih Kaplanoğlu’nun “Bağlılık:ASLI” filmi Oscar aday adayı olarak belirledi. Link

Yusuf üçlemesinden (Bal, Süt, Yumurta)tanıdığımız Semih Kaplanoğlu’nun Aslı filmi aynı zamanda  Bağlılık üçlemesinin de ilk filmi. Aslı filminin kurgusu için Ayhan Ergürsel ile anlaştığı, lakin Ayhan Ergürsel’in vefatı üzerine başarılı kurgucu Naim Kanat ile anlaştığı söyleniyor. Kurgusunu üstlendiği Osman Nail Doğan’ın “Güvercin Hırsızları” filmi ödülden düle koşarken, henüz yeni dünya promiyerine çıkmış olan “Kapan” filmi ise dünyaca ünlü film festivallerinin seçkilerinde yer alıyor. Başarılı kurgucu Naim kanat’a biz de başarılar dileriz 🙂

Gelecek yıl şubatta gerçekleştirilmesi planlan 92. Akademi Ödülleri töreninde ve sonraki projelerinde Yönetmen Semih Kaplanoğlu ve ekibine başarılar dileriz.

Semih Kaplanoğlu’nun Buğday filmini de daha öncesinde Ayşe Karaköse konuk yazar olarak biraz incelemişti, buradan bakabilirsiniz.


Arkadaşlarınla paylaş

4

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçiniz
Kişilik Testi
Bir seri soru sonrası kişilikle alakalı bir sonuç çıkart
Soru Cevap
Doğru ve yanlış cevaplar ile bir konu hakkında bilgi birikimini test et
Anket
Oylar ile bir tercihin seçilmesini sağla
Yazı
Görseller ve videolar ile süslenmiş yazılarınız için
Liste
İçeriğinizi listeleyerek sunun
Açık Liste
Oylanması için bir anket oluşturun
Puanlı Liste
Puanlanarak en iyi içeriğin seçilebildiği liste