Brooklyn Nine Nine 5 Nihayet Netflix Ekranlarında


Brooklyn Nine Nine 5 dizisi bildiğiniz gibi yayıncısı olan Amerikan Fox kanalından tüm dünyaya yayılan etkileyici bir polisiye sitcom. Yaklaşık 5 ayı geçkin bir süredir tüm dünyada hayranlarının sabırsızlıkla beklediği B99’un 5.Sezonu nihayet Eylül ayında Netflix ekranlarında yerini alacak.

B99

Brooklyn Nine Nine 5.Sezon

Netflix bu hafta içi resmi Twitter hesabından Eylül ayında izleyicilerini nelerin beklediğini açıkladı. Hiç şüphesiz Netflix kullanıcılarından büyük bir kesimin merak ettiği dizide şüphesiz B99.

Bilmeyenler için belirtelim, Brookly Nine Nine 5 yani namı diğer B99’un yayıncısı Fox, yayıncı anlaşması sayesinde dizinin Amerika dışında ne zaman yayınlanacağına kendisi karar veriyor. Bu konuda Netflix’e kızmanın pek bir anlamı yok 🙂

Brooklyn Nine Nine İzle

Dizi severlerin birbirine izledikleri dizileri tavsiye ettiklerine hepimiz sıkça şahit oluyoruz. Brookly Nine Nine izle tavsiyesini aldıktan sonra oturup ilk 2 sezonunu 2 günde izlemiştim. Günlerin hafta içi olduğunu da ayrıca belirteyim. Öyleki dizinin bölümleri ortalama 20 dk sürüyor ve oldukça keyifli.

B99 Konusu ve İçeriği

Brooklyn Nine Nine yukarıda da söylediğimiz gibi polisiye sitcom. Polisiye dediğimize bakmayın olaylar oldukça komik ve çokta ciddi olmayan bir karakolda geçiyor. Dizinin isminin Brooklyn Nine Nine (B99) olması, bu enteresan polis karakolunun Brooklyn’in 99.bölgesinde olmasından kaynaklanıyor.

Brooklyn Nine Nine 5‘in kahramanları her bölümde konuk oyuncularla birlikte ilginç davaları çözmeye çalışıyor. Aynı zamanda birbirleriyle didişmeleri ve başlarını komik bir şekilde belaya sokmaları Brooklyn Nine Nine dizisini kahkahayla izlememizi sağlıyor. Dizinin birçok Amerikan sitcomunun aksine kahkaha efekti olmadan yayınlandığını da belirtelim.

Neden Brooklyn Nine Nine?

Öncelikle sorumuzun birçok cevabı var. İlk olarak 20 dakikalık eğlenceli ve komik bölümlerden oluşması diyebiliriz. Ayrıca dizide tanıdık bir çok sima da var.

Brooklyn Nine Nine 5.Sezon
Brooklyn Nine Nine 5 – Andy Samberg

Brooklyn Nine Nine 5 ‘in başrollerinden Andy Samberg, yaşına rağmen hala çocukça davranan bir polis. Bu da Jake Peralta karakterini canlandıran oyuncunun başını sürekli belaya sokmasının yanında bir türlü yetişkin bir polis gibi davranmamasına neden oluyor. Buna rağmen vakalarda oldukça başarılı.

Brooklyn Nine Nine 5.Sezon
B99 – Andre Braugher

Karakolun kıdemli şefi Ray Holt karakterine ise bir çok Amerikan filminden tanıdığımız Andre Braugher hayat veriyor. Şef Ray Holt’u ilginç kılan şey ise ne ile karşılaşırsa karşılaşsın mimiklerini belli edememesi. Bu özelliği karaktere fazlasıyla eğlence katıyor

Brooklyn Nine Nine 5.Sezon
B99 – Melissa Fumero

3 kadın oyuncudan birini canlandıran Melissa Fumero ise Brooklyn Nine Nine 5 ‘te Amy Santiago karakterini canlandırıyor. Hırslı fakat yalaka tavırlarıyla öne çıkan Amy, dizi de sürekli Jake Peralta ile atışmasıyla meşhur.

Brooklyn Nine Nine 5.Sezon
Terry Crews

Şef Yardımcısı Terry Jeffords ise sinema filmlerinden sıkça gördüğümüz Terry Crews . Brooklyn Nine Nine 5 ‘in en eğlenceli karakterlerinden olan aile babası Terry, sert görünen ama aslında yumuşak tavırlı bir komiser yardımcısını canlandırıyor.

B99 – Chelsea Peretti

B99’un bir diğer kadın karakterlerinden biri ise Gina Linetti. Karakteri henüz oyunculuk kariyerinin başında olan isim Chelsea Peretti‘ye emanet etmişler. Gina kim olduğuna bakmaksızın herkese laf sokmasıyla meşhur bir memur. Laf sokmaları seri ve hızlı, üstelik rütbe ayrımı olmaksızın eğlenceli şekilde diline geleni esirgemeden yapıştırıveriyor.

Netflix kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği Brooklyn Nine Nine 5.Sezon 26 Eylül’de ekranlarımıza gelecek. Şimdiden iyi seyirler diliyoruz.

Bu Dizi İncelemesine de Göz Atın

Yüzyıllık Yalnızlık ( One Hundred Years of Solitude ) Netflix Dizisi Olarak Ne Zaman Çıkacak?

Arkadaşlarınla paylaş

4

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Son zamanlarda tutkuyla sarıldığım aşırı keyif aldığım bir dizi. En sevdiğim karakterlerden biri olan Charles Boyle karakterinden bahsetmeyi unutmuşsunuz sanırım.. Beni en çok güldürenlerdendir kendisi.. Yeni sezonda yok mu acaba o yüzden mi bahsedilmedi ?