Dark 3. Sezon Yolda! 1. ve 2. Sezonda Neler Olmuştu?


Dark dizi kapağı
Dark dizi kapağı

2018 senesinden itibaren Netflix izleyicisinin en çok merak ettiği dizilerden biri olan Dark 2 sezonu da geri de bıraktı. Sağlam bir Alman dizisi olarak hayatımıza giren Dark, zaman ve olay kavramlarını tekrar sorgulamamızı sağlıyor. Zaman çizelgesi içerisinde her olayın birbiriyle bağlantılı olduğu gerçeğini gözler önüne seren yapım, senaryo içerisine; biraz dram, biraz aşk ve biraz da gizem ekleyerek seyirciye sunuyor.

Dark 3. Sezon Ne Zaman Gelecek?

Dark 3. seozn ne zaman gelecek?
Dark 3. sezon ne zaman gelecek?

Yay ınlanmaya başladığı ilk günden, bugüne dek izleyici sayısında patlama yaratan dizinin muhteşem detayları ise onu defalarca izlenebilir kılıyor.  Senaryosu, çekim efektleri ve de karakterlere hayat veren oyuncu kadrosu ile dizi severleri kendisine hayran bırakan Dark 3. Sezon çekimlerine start verildi. Hem dizi ekibi, hem de oyuncuları, yaptıkları bu işe olan inançlarını, her bölümde yakaladıkları başarıları ile ortaya koyuyor.

Başarılı yapımın oyuncuları şu günlerde yoğun bir iş temposu ile 3. sezonu çekiyor. Çekimlere başladığını duyuran ekip, üçüncü sezonda, akılları baştan almaya yetecek süprizler olduğunun sinyallerini verdi. Hatırlamak isteyenler ya da beyin yakan bu harika bir diziye başlamak isteyenler için dizinin sezonları ile ilgili bir ön hatırlatma hazırladık.

Dark 1. Sezon Maceraları

Winden Kasabası’nın sakinleri, bir gün korkunç bir intihara uyanır. Herkes bu intiharı konuşurken, olaylar arkaarkaya olmaya devam eder. Bu intihar her şeyi başlatan bir hareket miydi, yoksa her şeyi durdurmak isteyen bir adamın çaresizliği miydi? Dizi muhteşem bir kurguya sahip. Olaylar o kadar birbirinin içine girmiş ki; asla ne olacağını tahmin edemiyorsunuz.

Nükleer santral içerisinde olup biten gizemli olaylar ve de işbirlikleri bu noktada bir Kara Delik açılmasını sağlıyor. Delik, Winden Ormanı’na kadar ilerleyen bir labirent gibi kasabanın içerisinde inşa edilmiş. Kara deliği keşfeden herkes; 33 yıllık bir geri dönüş ya da 33 yıllı sonra ki geleceğe yolculuk yapmaya başlıyor. 

Olayların Sorumlusu; Mike-Micheal

Mike ve Micheal
Dark – Mike ve Micheal

Michel’ın bu acı sonu acaba,  felaket getiren zaman yolculuklarını durdurmaya yetecek mi? 2009 yılından, bir anda 1976’ya anne ve babanızın çocukluğuna gidebiliyorsunuz. Dolayısı ile geçmişte yaptığınız hataları da telafi etme şansını yakalıyorsunuz.

Bütün kasabayı sarsan Michael’ın intiharı en çokta oğlu Jonas’ı etkiliyor. Babası ailesi arkadaşları hakkında öğrenmesi ve de onları ayakta tutabilmesi için çok fazla sırrı çözmesi gereken Jones, kendisini her bölümde kafa karıştıran bilimsel bir kurgunun içinde buluyor.

Dark 2. Sezonda Gizemler Bir Bir Ortaya Çıkıyor!

Dark olayları çözülüyor
Dark olayları çözülüyor

Sic Mundos Creatus Est birlikteliği bütün karakterlerin üzerinde adeta bir kara bulut misali dolaşıyor.Bu birlikteliğin kardeşleri kimlerdir, kimi koruyorlar ve hangi karakerler bu birliğe hizmet ediyor, hepsi bu sezonda sizlerle buluşuyor. Başta kafa karıştırıcı gibi görünse de; sağlam bir yabancı dizi arayanların hem sanatsal, hem bilimsel, hem de özgünlük açısından aradıkları bütün kriterler Dark’ta mevcut.

Bu sezonda ki olay örgüsünü çok daha derindne anlamak için, ara ara 1. sezona dönüp bakabilirsiniz. Özellikle görsesl hazfızanız iyiyse zaten karakteri hatırlamanız için binlerce detay veriliyor. 

Karakterler; Geçmişleri ve Gelecekleri İle Yüzleşiyor

Dark
Dark

 Bir karakterin; çocukluğu, gençliği ve de erişkinliği aynı bölüm içerisinde tesadüfi olay örgülerinde karşınıza çıkıyor. Bu sebeple dizi de çok faazla imge kullanımı var. İzlediğiniz bölüm bittikten sonra dahil o bölüme ki detayları ve de olay örgüdünü düşünmeye başlıyorsunuz.

Karanlık bir kardeşlik, Winden’in ailelerinin üzerinde dolaşmaya başlamıştır. Kaygı dolu ailelerin çocukları ortadan kayboluyor, kuşlar toplu ölümleri ile dikkat çekiyor ve de yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu hissediyor ve bir anda başlayan yağmur ile alt yapda çalan o harika şarkılar sizi alıp o yıla götürüyor. 


Arkadaşlarınla paylaş

1

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir