Hayal Bostanı Kısa Film Atölyesi’nde II. Dönem Eğitimleri Başlıyor!


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Hayal Bostanı Kısa Film Atölyesi, Agâh Uluslararası Sinema Derneği deneyimiyle genç sinemacılarla buluşmaya devam ediyor. Kısa Film Atölyesi, 2019 yılı içerisinde Lise öğrencilerine ücretsiz eğitim olanağı sunuyor. Alanında uzman profesyonel eğitimciler, 3 ay sürecek teorik ve pratik eğitimler ile öğrencilerle buluşuyor.

Kısa Film Atölyesi’nin içeriği ise şöyle; kısa film yapımının temelleri, senaryo yazımı ve post prodüksiyon süreçlerinin anlatılacağı teorik eğitim sürecinde her dönem için 2 edebi eser okunacak ve okunan bu eserler öğrenciler tarafından değerlendirilecek; değerlendirmeler ve teorik eğitimlerin ardından her öğrenci kendi tematik senaryosunu yazacak ve yapılan değerlendirmeler sonucu seçilen senaryolar öğrenciler tarafından kısa filme dönüştürülecektir.

Tamamı ücretsiz olan Hayal Bostanı Kısa Film Atölyesi eğitimleri 5 Ekim’de başlıyor.

– “Bir hayalim var” diyorsanız, bu yolda size eşlik etmeye hazırız! – mottosuyla yola çıkan atölyenin son başvuru tarihi 20 EYLÜL 2019

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için: https://www.hayalbostani.org

Hayal Bostanı Kısa Film Atölyesi
Hayal Bostanı Kısa Film Atölyesi

Katılımın ücretsiz ancak kontenjanın sınırlı olduğu bu eğitim birçok kurum ve kuruluş tarafından destekleniyor. Amaç gençleri sanata, kameraya ve kendi hayal güçlerine yönlendirmek olan bu etkinlik 64 saat teorik eğitim ve 100 saat uygulama çalışması içeriyor.

Hayal Bostanı Kısa Film Atölyesi

Agâh Uluslararası Sinema Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Hayal Bostanı Kısa Film Atölyesi 2. dönem eğitimlerine devam ediyor. Lise öğrencileri için açılmış olan bu ücretsiz eğitimde Kutadgu Bilig ile Bostan ve Gülistan eserleri okutulacak. Kısa film konusunda senaryo yazımı, kurgu dünyasının kontrolü, temel film yapım teknikleri gibi birçok konuya değinilecek. Bu eğitimler kaliteli bir atölyede öğrencilere ihtiyaçları olan ekipmanlar ile verilecek. Katılımın sınırlı olduğu eğitim 21-21 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan mülakatlar ile sonuçlanacak.


Arkadaşlarınla paylaş

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir