Dexter, In The Shadow Of The Moon İle Geri Mi Dönüyor?


Dexter, hiç şüphesiz hemen hemen herkes tarafından beğenilen bir diziydi. Geçtiğimiz günlerde de In The Shadow Of The Moon filminin fragmanı yayınlandı. Türkçe adıyla Ayın Gölgesinde olan Netflix filmini Jim Mickle yönetmiş. Başrollerinde ise Boyd Holbrook, Michael C. Hall ve Cleopatra Coleman yer alıyor. Bilmeyenler için de film 27 Eylül 2019 tarihinde izleyiciler ile buluşacak. Peki film bize ne anlatacak? Fragmanından öğrendiğimiz kadarıyla bizi neler bekliyor? Dexter’la bir ilişki kurabilir miyiz?

 Filme Gelirsek

Filmin fragmanına baktığımızda, bir polis memurunun seri katilin peşinden gittiğini görüyoruz. Polis memurunun amacı ise her dokuz yılda bir ortaya çıkan seri katili yakalayıp terfi almak. Ama işler pek onun istediği gibi gitmez. Ailesinden uzaklaşır. Psikolojik sıkıntılar yaşamaya başlar. Hatta aklî sorunlarla karşılaşır.

 Acaba onu bu hale getirenler meslek arkadaş(lar)ı mı? En çok güvendiği yerden mi vurulacak? Bu sorulara kesin cevaplar veremiyoruz. Ama parçaları birleştirince ufak bir aydınlanma yaşayabiliriz belki. Ama şurası kesin film, tipik bir psikolojik-gerilim filmi. 

 Dexter ‘ı Kısaca Hatırlayalım

 Burada Dexter’ı hatırlamakta fayda var. Dizi gerçekten de bir aralar gündemden düşmüyordu. Hâlâ da izleniyor. Neden? Sıkı dizi-film takipçileri Michael C. Hall’ın Dexter dizisindeki “Dexter Morgan” karakteri ile hatırlayacaklardır. Konu da size uzak gelmedi değil mi? Seri cinayet… Aynı konu, aynı karakter. Fragmanda Michael C. Hall’ı biraz arka planda görüyoruz. Cinayetleri araştıran memur ise ön planda.

Dexter geri mi dönüyor?
Dexter geri mi dönüyor?

Acaba Dexter Geri Mi Dönüyor?

 Evet, siz benim ne demek istediğimi anladınız. Benim tahminim, filmde seri katil, Michael C. Hall (Dexter) çıkacak. Ayın Gölgesi‘nde isminin seçilmesi ise Dexter’ın gündüzleri normal işini yapması cinayetleri araştırması polis memuru olarak, gece ise cinayetleri işlemesiydi.  Aslında burdan da bir spoiler veriyor bize Netflix. 

Kanseri de Yenmişti

 Bildiğiniz gibi Michael C. Hall kanseri de yenmişti. Hem de dizi çekilirken. Babasını da 11 yaşında kanserden kaybettiğini belirtmekte fayda var. Kanseri tamamen yenen Michael C. Hall, acaba bu film ile tekrar Dexter olarak geri dönecek mi? Belki de Netflix nabız yüklemek için bu filmi yayınlıyordur? Kim bilir?

 Fragmanını merak edenler için şuraya bırakıyorum : 

 

[zombify_post]


Arkadaşlarınla paylaş

3

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir