In The Tall Grass Fragmanı Yayınlandı! 4 Ekim’de Netflix’te


Stephen King uyarlaması olan In the Tall Grass filminin beklenen fragmanı dün Netflix aracılığıyla yayınlandı. Stephen King, edebiyat dünyasına verdiği eserlerin yanısıra sinema dünyasına da çok güzel etkiler bırakmış bir isim. Şimdi de Netflix tarafından çekilen filmin fragmanı hepimize çok güzel bir yapım izleyeceğimizi söylüyor gibi.

In The Tall Grass ‘ın Konu Ne?

In The Tall Grass
Uzun ve yoğun otlar hmmm

Korku edebiyatının usta isimlerinden olan King, kapalı bir ovada uzun boylu ve devasa yoğun çimenlerin arasında kaybolan bir grup insanın gerilim hikayesini işliyor. Daha detaylı bahsedecek olursak, çok samimi iki kardeş olan Cak (Patrick Wilson) ve Becky (Laysla De Oliviera), teyzelerine gitmek için yola koyulurlar. Yol, uzun otlarla dolu olup gözün alamayacağı kadar yoğun ve büyüktür. Sonra yolda ilerleyen kardeşler otların arasından bir ses işitirler. Kendilerinden sessizce yardım isteyen bir anne ve oğula ulaşmak için arabadan inen kardeşler. Sonra In The Tall Grass isminden de anlaşılacağı gibi uzun otların arasında kendilerini bekleyen sonucu bilmeden yürümeye başlarlar. Fakat yürürken arkalarına hiç bakmayı akıl edemeyen bu iki kardeş çok vakit geçmeden kendilerini yardım için birilerini beklemeleri gereken zor bir durumda bulurlar. Çünkü onları arabadan indirip yardım isteyen anne ve oğul hiç de bekledikleri ve göründükleri gibi değildir.

Yönetmeni, Senaristi ve Oyuncuları Kim?

In The Tall Grass kapağı
In The Tall Grass film kapağı

Hepimizin bildiği hatta belki de sevdiği 1997 yapımı Cube filminin yanında Hannibal, Westworld ve The Strain gibi dizilerin de bazı bölümlerinin yönetmenliğini yapan Vincenzo Natali, filmin senaryosunu üstlenip yönetmen koltuğuna da oturuyor. Ayrıca Patrick WilsonHarrison GilbertsonLaysla De Oliveira, Avery Whitted, Will Buie Jr. ve Rachel Wilson ise filmin kadrosundaki isimleri oluşturuyorlar. 

4 Ekim’de Netflix bünyesinde yayınlanacak olan film, aynı zamanda ekim ayının ilk büyük korku eseri de olacak. Film, aslında ilk olarak 2 bölüm halinde Esquire dergisinde zaten yayımlanmıştı. Novella adlı uzun hikaye türündeki eser, o dönemde de dikkat çekmeyi ve izleyenlerden tam not almayı başarmıştı.

Bizce film kesinlikle izlenmeye değer. Haberini verelim de sonradan bize kızmayın :).


Arkadaşlarınla paylaş

3

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir