Cebimdeki Yabancı Film İncelemesi


Film, David di Donatello Ödüllerine aday gösterilen ve en iyi film, en iyi senaryo ödülünü almıştır. Öyle ki film, iki kere vizyona girmiş ve ikisinde de gişe rekorları kırmıştır. Cebimdeki Yabancı filminin başrol oyunları ise Belçim Bilgin, Çağlar Çorumlu, Buğra Gülsoy, Serkan Altunorak, Leyla Lydia Tuğutlu, Şükrü Özyıldız ve Şebnem Bozoklu şeklindedir. Peki, film izleyicilerine neler anlatıyor?

Cebimdeki Yabancı Neler Anlatıyor?

Cebimdeki Yabancı, isminde de anlaşılacağı gibi cep telefonlarının insan hayatına özellikle ikili ilişkilere olan etkilerini en etkileyici şekilde anlatan bir filmdir. Cep telefonlarına gizlenmiş bir şekilde yaşanan hayatların arkadaşlık ve karı koca ilişkilerindeki dengeleri nasıl değiştirdiğini bu film sayesinde oldukça net bir şekilde görebiliyoruz. Peki, filmin senaryosu nasıl?

Eski bir arkadaş grubu bir akşam yemeğinde toplanırlar. Bu arkadaş topluluğundan birisi, hayatlarına adeta bir kara kutu gibi düşen cep telefonlarını masaya bırakarak her türlü mesaj ve aramayı herkesin duyacağı ve göreceği şekilde okuyacakları bir oyun oynamayı teklif eder. Başta özellikle erkekler bu oyunu saçma bulup oynamak için çok yanaşmasa da oyun kabul ediliyor. Her çalan telefonda tedirgin olan karakterlerimizin aslında eşlerinden ve arkadaşlarından sakladıkları pek çok sır ortaya çıkıyor. Her telefon çalışında ve her mesaj gelişinde saklanan bir gerçek gün yüzüne çıkıyor. Aslında film, ceplerimizde taşıdığımız o minik teknolojik cihazların hayatımızı nasıl yönettiğini gözler önüne seriyor.

Bu Oyunu Oynamaya Cesaretiniz Var Mı?

  • İzlerken şaşkınlıktan dilinizin dahi tutulabileceği kadar etkileyici bir senaryosu olan Cebimdeki Yabancı’da ki oyunu oynamaya cesaretiniz var mı? Bu soruyu kendinize sorarak cebinizdeki telefonunun sizin için bir kara kutu olup olmadığını anlayabilirsiniz. Tek mekanda ve birkaç saatlik bir zaman diliminde geçen film; komedi, dram, trajedi gibi pek çok ögeyi içerisinde barındırıyor. Birbirlerinden sakladıkları sırlar açığa çıkınca hayatları adeta cehenneme dönen film hayatın tüm gerçeklerini gözler önüne seriyor. Filmi merak edenler Netflix’ten rahatlıkla izleyebilirler.

[zombify_post]


Arkadaşlarınla paylaş

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir