Mucize Doktor Neden Reytingleri Kasıp Kavuruyor?


İlk bölümünden itibaren reytingleri kasıp kavuran Mucize Doktor, tekrar bölümleri ile dahi seyircileri kendine hayran bırakıyor. The Good Doctor dizisinden uyarlanarak Türk televizyonlarında yayınlanan Mucize Doktor dizisinin baş rollerini ise Reha Özcan, Taner Ölmez, Onur Tuna, Murat Aygen, Sinem Ünsal, Hazal Türesan, Özge Özger, Bihter Dinçel, Fırat Altunmeşe, Korhan Herduran, Hayal Köseoğlu paylaşıyor. Peki, reytingleri alt üst eden, tekrarlarının dahi milyonlar tarafından izlendiği bu eşsiz dizinin konu ne? Mucize Doktor izleyicilerine ne anlatıyor? Gelin hep beraber inceleyelim.

Mucize Doktor’u Mucize Yapan Ne?

Mucize Doktor, bir taşrada doğup büyüyen Otizmli ve Savant Sendromlu Ali’nin hikayesini anlatıyor. Doğduğu andan beri başta babası olmak üzere tüm çevresi tarafından dışlanan Ali’nin tek dayanağı abisi ve tavşanıdır. Abisi, arkadaşları Ali’yi aralarına alsın diye çabalarken bir göçüğün altında kalarak ölür. Tavşanı ise Ali’nin babası tarafından duvara fırlatılarak ölür. Hem abisinin ölümünden hem de tavşanının ölümünden sonra karşısına Adil Hoca çıkar. Ali’nin üniversite okumasına ve kendisine bir hayat kurmasına yardımcı olan Adil Hoca, Ali’yi hiç bırakmaz. Ali ise oldukça başarılı bir doktor olur. Ancak otizmli olması hastanelerin Ali’yi kabul etmeleri konusunda engelliyor. Ancak Ali aynı zamanda savant sendromludur. Savant sendromu ise ileri zekalılık ve aşırı düzeyde bilgili, zeki olan kişiler için kullanılan bir terimdir. Dolayısıyla Ali otizmli olmasının yanında fazlasıyla zekidir. İşte bu noktada Ali’nin mucizeleri başlıyor.

Mucize Doktor’un Hikayesi Nasıl Başlıyor?

Aslında Mucize Doktor’un hikayesi, Adil Hoca’nın çalıştığı hastaneye asistan olarak Ali’yi aldırması ile başlıyor. Hastane yönetimi Ali’yi istemese de Ali’nin havaalanında üzerine cam düşen bir çocuğa ettiği müdahale hastane yönetiminin hatta tüm Türkiye’nin Ali’ye hayran olmasını sağlıyor. İşte tamda burada Mucize Doktor’un mucizeleri başlıyor. Hastanedeki doktorlar, Ali’ye karşı ön yargılı olsalar da Ali’nin bilgisi ve pratik zekası doktorları da fazlasıyla şaşırtıyor. Mucize Doktor’u perşembe akşamı saat 20.00’de Fox TV’de izleyebilirsiniz.

Diğer dizi incelemelerimize ulaşmak için tıklayınız.

[zombify_post]


Arkadaşlarınla paylaş

1

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir