Raising Dion – Stranger Things’in Yan Hesabı


Selamlar, bugün karşınıza Stranger Things’in yan hesabını tanıtmak için geldim. Raising Dion, Netflix bünyesinden çıkan yeni bir özel güçlerin yer aldığı dizi. Gerek başrollerde çocukların olması, gerek de özel güçler ile bazı ruhani yaratıklarla başa çıkılmaya çalışılıyor olması nedeniyle insanlar tarafından “Stranger Things 2” olarak isimlendiriliyor bu dizi.

Raising Dion Çizgi Romandan Uyarlama Bir Dizi

Raising Dion
Raising Dion

Dizi, ilk olarak 2015 yılında basılan bir çizgi roman ile yeniden can bulmuş durumda. Dizinin yapımcı kadrosunda Liu ve Barbie dışında Leigh Dana JacksonCharles D. King, Kenny Goodman, Michael Green ve Michael B. Jordan gibi usta isimler bulunuyor.

Raising Dion’ın 9 bölümden oluşan ilk sezonu 4 Ekim tarihinde yayınlandı. Oldukça güzel geri dönüşler alan yapımın 2. sezonunun gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Diziye, kocası ölen bir annenin oğlunu tek başına büyütmeye çalışmasıyla başlıyoruz. Bir aile dramasını da barındıran dizi, Dion’un ilk başta telekinezi olmak üzere diğer süper kahraman güçlerini keşfetmesiyle devam ediyor. Daha sonra anne, oğlunun özel güçleri olduğunu görür ve bunu insanlardan olabildiğince saklamaya çalışır. Beraberinde gelişen olaylar da bir hayli karmaşık bir hal almaya başlar.

Her ne kadar Stranger Things’i çok sevmiş olsam da bu tarz süper kahraman tarzı yapımlara kolay kolay ısınamayan birisiyim. Fakat bu önyargımı bir kez daha yıkıp bu diziye başlayacağımı düşünüyorum. Şu an çok fazla gündemde olmayan Raising Dion dizisinin incelemesini yakında buraya girerim.

İnceleme yazısında görüşmek üzere…


Arkadaşlarınla paylaş

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir