This is Us : Kalplere Dokunan Sıcacık Bir Dizi


Geçtiğimiz haftalarda 4. sezonu ile sevenlerini bir kez daha ekran başına kitlemeyi başaran bir televizyon dizisi olan This Is Us yayınlanmış yeni iki bölümüyle, dördüncü sezonda dahi tüm heyecanı ile devam etmekte.

Şimdiden söylemek gerekirse diziyi daha önce izlemeyenler için bu yazı bir spoiler sayılmaz. Çünkü diziyi izlemeden karakterleri tanımak oldukça güç. Fakat ilk üç sezonu izleyenler için ise şimdiden uyarmamız gerekir ki bu yazı spoiler içerir. 

This is Us Neden İzlenmeli?

This is Us
This is Us

Gerek konu edindiği sağlam aile ilişkileri, gerekse abartısız bir şekilde hayatın gerçeklerini bir iğne iplik misali her bölümde dokuması nedeniyle herkesin kendinden bir parça bulabileceği en derin aile dizilerinden biri. Hatta belki de en iyisi.

Peki Yeni Sezonda Bizleri Neler Bekliyor?

Dizinin 4. sezonunun başlaması ile birlikte diziye yeni karakterler girdiğini anlıyoruz. Dizi başlangıcından bu yana flashback teknikleri öyle iyi kullanılıyor ki, diziye yeni sezonda katılmış olan karakterlerin kim olduğunu anlamlandırmaya çalıştırmadan kendini alamıyor insan. 

3. sezonda herkesin de yakından bildiği bir karakter olan Kate‘in fazla kilolarına rağmen hamile olma isteği 4. sezonda bu isteğini gerçekleştirmiş olmasıyla herkesin yüzünde sıcacık bir tebessüm oluşturdu. Fakat daha sonraları 4. sezonun başında kim olduğunu anlamlandırmaya çalışacağımız görme engelli karakter aslında Kate’in oğlu Jack’ in kendisi çıkacaktı. Bu durum tabii ki üzdü bizleri fakat şimdi ki hayatında Jack, bir mucize gibi iki kuşaktır devam eden müzik aşkını kanında taşıyor olacak ki, âşık olmasıyla birlikte hayatı değişecek ve dizinin bir sahnesinde, ölmüş olan dedesinin ismini taşıyan Jack, kendini kocaman bir konser salonunda yüzlerce kişiye şarkı söylerken bulur.

Yine This is Us dizisine girmiş olan karakterlerden bir diğeri ise Cass. Ama maalesef ki yayınlanan iki bölümüyle dizide daha önce var olan karakterlerin hangisi ile bağı olduğunu ve olacağını kestirebilmek oldukça güç. Dizinin 3. sezonda dizinin de ana karakteri olan Jack Pearson ‘nın Vietnam savaşında yer aldığını ve oğlu Kevin’in babasının bu anısını bir nebze olsun anlamlandırmak adına Vietnam’a seyahat ettiğini biliyoruz. Burada izini sürdüğü ve aklına takılan bir soru olan ‘’ acaba babamın kardeşi gerçekten savaş sırasında mı öldü ? ‘’ sorusunu, izleyiciyi ölmediği gerçeğiyle karşılaştırmıştı dizinin sonlarına doğru. 

Peki Bu Anlattıklarımın Cass İle Bağlantısı Ne?

Cass’in yer aldığı sahneler Orta Doğu’nun bir bölgesinde asker olarak görev yaptığı sahneler ile başlar. Döndüğünde ise içinde bulunduğu buhrandan kurtulamaz. Ailesine karşı tutumu yüzünden ayrılma eşiğine kadar gelmesi onu toplanma grubunda başından geçenleri anlatırken bulmasıyla devam eder. Fakat tam başından geçenleri anlatırken Kev’in araştırmaları ile Nicky Amca gün yüzüne çıkar. Ve savaşta ölmemiş olup pencereden bir taşla toplantıyı böler. Henüz kesin olmamakla birlikte kim olduğunu anlayamadığımız bu karakter hakkında benim teorimi soracak olursanız Cass, Nicky amcanın kızı olabilir.

Son olarak şunu belirtmeliyim ki dizinin yeni sezonunun bu kadar heyecan uyandırmayı başarması gelecek haftalarda eklenecek olan yeni bölümlerin de heyecan ile izlenmesini kesinleştiriyor gibi gözüküyor.

Kapan Filmi Yönetmeni Seyid Çolak’la Sinemaya Dair 1. Part içeriğimizi okuyup videomuzu izlemek için buraya tıklayın!


Arkadaşlarınla paylaş

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir