ELİ – Netflix Film Faciası


Eli - Netflix

Eli

Netflix, ELİ diye bir korku filmi çekmiş. Bu filmi Öner şurada kritize etmişti. Kalkmış bunu başarılı korku dizisi Haunting of Hill House ekibi yaptı diye de insanlara reklamını yapmış. Ancak sonuç tam bir rezalet.

Neden derseniz, klişelerin dibine vurulmuş. Bu klişeler Haunting’de işe yaramıştı. Bunun sebeplerini de burada işlemiştim. Ancak burada ne yazık ki vasat durmuş. Klişeler, seyircide bir aşinalık oluşturur ama bu aşinalık iki ucu keskin bir bıçak gibidir, bazen seyirciyi bağlar bazen de sıkar.

Eli ise Omen serisinde çatır çatır işlenmiş Şeytan’ın oğlu meselesini temcitliyor. Aman ne işleme. bütün korku kalıpları ile, şeytanın oğlu olduğundan bihaber masum çocuk radikal dindarlar tarafından öldürülmeye çalışıyor.

Kötülüğün Masumiyeti

Bütün film, şeytanın oğlunun nasıl masum olduğu, özellikle çocuk masumiyeti üzerinden kötülüğü bir sevdirme. Yani bu kötülüğü sevdirme işinin de cılkı çıkmış durumda. Aklıma hemen şu karikatür geldi:

Kimin karikatürü olduğunu bulamadım. Bulan olursa yoruma bıraksın, emek hırsızlığı yapmış olmayalım.Kimin Karikatürü olduğunu bulamadım. Bulan olursa yoruma yazdın ki emek hırsızlığı yapmış olmayalım.

Gerçekten inanılmaz bir şeklde joker olsun, Eli olsun tam bir kötülüğe övgü tavrı içindeki yapımlar. O kadar reziller ki, çocuğun masumiyetinin ardına saklıyorlar kötülüğü. Seyirci ister istemez, öldürülmek istenen zavallı (şeytan) çocuğun yanında taraf oluyorlar.

Sonuç olarak saçmalanmış, art niyetli, başarısız, kolpa bir film dersek ve İMDB den aldığı 5.9 luk puanın fazla bile olduğunu söylersek haksızlık etmiş olmayız.

Seni de bana bu filmi önerdiğin ve izlettiğin için ayrıca kınıyorum Netflix.

[zombify_post]


Arkadaşlarınla paylaş

2

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bence çok güzel bir film çevirmişler ben de bir ara ilaçlar etkisiyle böyle şeyler yaşadım ve doktorlardan şiddet gördüğüm için bana geçmişimi hatırlattı