Raising Dion 2. ve 3. Bölüm İncelemesi – Dion İşleri Karıştırıyor


Selam, daha önce Raising Dion dizisinin 1. bölüm inceleme yazısını sizlerle paylaşmıştım. O yazıya buraya tıklayarak gidebilirsiniz. Bugün Raising Dion 2. ve 3. bölüm incelemesi için sizlerleyim. Aslında 1. sezonu neredeyse bitirdim fakat bir türlü boş vakit yaratamadığım için inceleme yazısını yazma fırsatı yakalayamadım. Neyse konuyu fazla uzatmadan incelememize geçelim.

Raising Dion ‘da İşler Karışıyor

2. bölümde Dion’un annesi Nicole, oğlunun özel güçlerinin ne tür sonuçlar getirebileceği konusuna kafayı takar ve ona güçlerini nasıl kontrol edebileceğine dair bazı yöntemler gösterir. Fakat Dion, elinde olmadan sadece istediği zaman özel güçlerini kullanabildiği için bu yöntemler işe yaramaz. Fakat zaman geçtikçe Dion ışınlanma gibi yeni güçlerini de keşfetmeye başlar. Bir yandan da paraya ihtiyaçları olduğu için yeni bir iş arayışında olan anne, kardeşinin kendisine ayarladığı bir iş başvurusuna gider. Ancak Dion’un orada kontrolsüz bir şekilde güçlerini kullanması nedeniyle görüşmeyi terk etmek zorunda kalır. Eve gittiklerinde ise Nicole evin her yerini sabitlemeye karar verir.

Raising Dion - Nicole evi sabitliyor
Raising Dion – Nicole evi sabitliyor

Ben bu tarz dizilerde gerçekçiliğe çok önem veriyorum. Tamam bir çocuğun etrafındaki her şeyi havaya uçurabilmesi ve ışınlanabilmesi çok gerçekçi değil ama… Annenin bu kadar rahat davranması beni çok rahatsız ediyor. Ya bir dur da “Noluyor lan!” de. Fakat genel olarak baktığım zaman herhangi bir kopukluk ya da saçmalık bulunmuyor. Bu sadece benim düşüncem.

Charlotte Tuck ve Dion’un Babası

Raising Dion dizisinin 3. bölümünde Nicole ve Pat, Dion’un özel güçleri için neler yapabileceklerini araştırıyorlar. Ancak henüz bu özel güçlerin Dion’un babası olan Mark ile alakalı olup olmadığı bilinmiyor. Ama tabi diziyi izleyen her insan babasından geldiğini anlamıştır.

Hem oğlunun okulda dışlanması ile hem işsizlik ile hem de Dion’un özel güçleri ile uğraşan Nicole ne yapacağını şaşırır vaziyettedir. Bir de Dion, okulda arkadaşına özel güçleri ile zarar verince işler çok daha karmaşık bir hale geliyor. Uzaklaştırma ile cezalandırılmak üzere olan Dion, son anda paçayı kurtarıyor fakat bu durum annesini çok daha zor bir duruma sokuyor. Çünkü ona okulundaki ırkçılıktan bahsetmesi gerektiğini düşünüyor ama bunun doğru olup olmayacağını bilemiyor. Fakat en sonunda bahsetmeye karar veriyor.

Bu bölümün en önemli kısmı Nicole’un, eşi Mark’ın en son ve Nicole’dan habersiz görüştüğü Charlotte Tuck ile tanışması. Nicole, eşinin nasıl öldüğünü ve Dion’un da nasıl bir tehlikede olduğunu artık çok daha iyi anlıyor.

Genel olarak baktığımız zaman bu iki bölüm aslında diziye pek hareket katmıyor. Nicole ve Pat, Dion için neler yapılabileceğini araştırıyor. Ben zaten olayların art arda ve hızlı gelişmesini hiç sevmediğim için diziye bu açıdan gayet ısınmış bulunmaktayım. Bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak.


Arkadaşlarınla paylaş

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir