Raising Dion 4. ve 5. Bölüm İncelemesi – Mark Nasıl Öldü?


Selamlar, Raising Dion dizisinin inceleme yazılarına devam ediyoruz. En son Nicole, Charlotte Tuck ile tanışmış ve eşi Mark’ın nasıl öldüğüne dair önemli bilgiler almıştı. Aynı zamanda Mark’ın da özel güçlerinin olduğunu ve Dion’un özel güçlerinin de babasından geldiğini anlamıştı. Eğer 2. ve 3. bölüm incelemesini okumadıysanız lütfen önce buraya tıklayarak bir önceki yazıyı okuyun.

Raising Dion 4. Bölüm İncelemesi

Raising Dion dizisinin 4. ve 5. bölümünde Mark’ın arkasında bıraktığı ancak eşinin dahi bilmediği bazı sırlar ortaya çıkıyor. Bölüm, Pat ile Dion’un Mark’ın çalıştığı BIONA şirketine gitmesiyle başlıyor. Fakat Dion, orada işleri çok fazla karıştırıyor. BIONA ceosu ile küçük bir gezintiye çıkan kahramanımız ve Pat, gezinti bittikten sonra şirketten ayrılmaları gerekirken tehlikeli olaylara atılıyorlar. Dion, kapı aralığından gördüğü gizli bir bölgeye girmek istiyor ve peşinde Pat’i de sürüklüyor.

Bu sırada Nicole, eskiden dans ettiği bir salonda işe başlamışken tekrar dans edip etmemekte kararsız bir şekilde öğle aralarında dans etmeye başlıyor.

Dion Büyük Yaramazlık Yapıyor!

Raising Dion 4. Bölüm
Raising Dion 4. Bölüm

Dion, girilmemesi gereken ve aslında kendisiyle çok alakalı olan BIONA laboratuvarında hasta bir kurtu iyileştiriyor ve bir tane de küçük böcek çalıp kılpayı görevlilerden kurtuluyorlar. BIONA bünyesinde mühendis olarak çalışıyor olsa da Pat, bu laboratuvara ilk defa girmiş ve içeride neler olup bittiğini anlamaya çalışmış oluyor.

Nicole bir yandan, iş çıkışında Mark’ın arkasında bıraktığı kalıntılar ile olayları anlamaya ve araştırmaya çalışıyor. 4. bölüm sonunda yıldırımlardan oluşan o canavarın videosunu çeken ve yayınlayan kadınla yaptığı sohbetten öğrendiklerini Pat’e anlatıyor ve bu karmaşık konu git gide aydınlanmaya başlıyor.

Raising Dion 5. Bölümde Neler Oluyor?

5. bölüm sezonun en hareketli bölümlerinden birisiydi. Bölüm, Mark’ın ve Pat’in kuzey ışıklarının altında özel güçlere sahip olan insanların olduğu sahne ile başlıyor. Çünkü Nicole, Mark’ın ona bıraktığı “Seni çok özledim.” videosunu izliyordu. Dion’un doğum günü olduğu için Nicole oldukça üzgündü. Bu sırada BIONA şirketi Dion’un bir önceki bölümde şirket içinde bir şeyleri karıştırdığını anlyıor ve araştırmalar başlıyor. BIONA, aslında en başından beri Dion’da bir şeyler olabileceğini biliyordu. Çünkü Mark’ın özel güçleri olduğunu tahmin ediyorlardı.

Mark Nasıl Öldü?

Raising Dion Mark Nasıl Ölüyor?
Raising Dion Mark Nasıl Ölüyor?

Fakat şimdilik sadece geriden takip etmekle yetiniyorlardı. Şimdilik! Çünkü Dion’un doğum günü partisinde bile davetsiz olmalarına rağmen bulunan şirketin gerçekten ilerleyen bölümlerde bir şeyler yapacağı aşikar.

Neyse. Bölümün en çarpıcı yeri son sahnesi. Son sahnede Mark, Charlotte Tuck ile bir göl kenarında söz konusu özel güçleri konuşmak için buluşur. Fakat oracıkta “Yıldırım Adam” gelir ve Charlotte Tuck’ı öldürecekken Mark kendisini feda eder. Dizinin başından beri adamın nasıl öldüğünü merak edenler için gerçekten güzel bir aydınlatma oldu.

Mark Ölmemiş Olabilir

Benim tahminim Dion’un bu sezon sonunda o yıldırımla bire bir vs atacağı yönünde. Fakat henüz güçlerini dahi kontrol edemeyen bir çocuk nasıl bunu yapacak bir fikrim yok. Ayrıca Mark’ın ölmediği sadece tutsak olarak yıldırımın içinde olduğunu da düşünüyorum. Çünkü yıldırım belliki özel güçleri olanları kendi bedenine hapsederek ya ölmekten kurtuluyor ya da daha da fazla güçleniyor. Ve BIONA bir haltlar yapacak gibi ama hadi hayırlısı. İlerleyen bölümlerde görüşürüz!


Arkadaşlarınla paylaş

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir