Atiye İlk Fragman Geldi! Netflix Türkiye’nin İkinci Orijinal Dizisi


Netflix, dünya çapında büyümeye devam ediyor. Her ülkeden bir dizi ya da film çıkartarak hayran kitlesini büyük oranda artıran yayın platformu Türkiye’deki ikinci orijinal dizisinin de fragmanını yayınladı. Başrolünü Beren Saat’in oynadığı Atiye dizisinden ilk fragman geldi. Dizi 27 Aralık’ta Netflix üzerinden izlenebilir olacak.

Atiye Dizisi Kadrosunda Kimler Var?

İkinci Orijinal Türk Netflix Dizisi Atiye / Erhan
İkinci Orijinal Türk Netflix Dizisi Atiye / Erhan

Sosyal medyada da gündem olan dizinin kadrosunda Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya ve Civan Canova yer alıyor. Dizinin yönetmeni ise Ozan Açıktan.

Atiye, genç, güzel ve başarılı bir ressamın mistik hikayesini işliyor. Dizinin çok büyük bir bölümü Şanlıurfa’daki Antik Kent Göbeklitepe’de çekilmiş olup, tarihi değerlere de büyük oranda değiniyor. Öyleki inşası milattan önce 10 bin yılına uzanan Göbeklitepe, tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezlerinden bir tanesi olarak biliniyor. Göbeklitepe Mısır piramitlerinden 7500 yıl kadar daha eski.

Atiye’nin Konusu Ne?

Netflix Türkiye’nin ikinci orijinal dizisi Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı kitabından uyarlanıyor. Genç ve güzel bir ressam olan Atiye, İstanbulda mutlu bir hayat yaşamaktadır. Gayet sade, sessiz ve sakin bir kadın olan ressamın, ailesi ve sevgilisi Ozan ile yaşamına devam ederken birden hayatı değişir. Göbeklitepe’de kazı yapıldığı sırada bir şey keşfedilir. Arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik bir bağlantıyı bulur ve bunu Atiye’ye söyler. Sonrasında mistik ressamımız cesaretini toplayıp antik tapınakta kendi geçmişini aramaya başlar. Zamanla gelişen olaylar Atiye’nin karşısına geçmiş ile geleceği birbirine bağlayan ruhani konuları getirir. Atiye’de bu şekilde hayatını sorgulamaya başlayacaktır.

Fragmanı yayınlanan dizi 27 Aralık’ta Netflix’te olacak.


Arkadaşlarınla paylaş

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir