Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi – Filme Küçük Bir Bakış


Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi, özellikle Star Wars hayranlarının merakla beklediği bir final filmiydi ve nihayet dün vizyona girdi. Bende yazıya direkt filmin fragmanı ile başlamak istedim 🙂 Filme gitmedim ancak filmi izleyen arkadaşlarımdan ayrıntılı bir şekilde yorum aldım. Star Wars hayranı olan (1) ve olmayan (2) 3 arkadaşımdan aldığım yorumlara baktığım zaman kaba taslak bir şekilde söyleyebilirim ki bu film gerçekten uzunca bir süredir hayranlık besleyen insanları pek tatmin etmeyecek. Yani Star Wars’ın eski fanlarının bu filmi beğeneceğini pek düşünmüyorum.

Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi Neden Kötü Olsun?

Star War - Skywalker'ın Yükselişi
Star War – Skywalker’ın Yükselişi

Film, tek başına bakıldığı zaman gayet başarılı bir aksiyon filmi olarak izlenebiliyor. Hatta tek bir filme göre kıyaslandığı zaman hikayesi de çok kopuk bir şekilde kalmıyor. Fakat hikayeyi bir bütün olarak düşünüp son filmi ona göre izleyen eski fanlar bu filmde fazlasıyla eksik bulacaktır. Genişletilmiş evren külliyatı denilen koca bir bilgi birikimine hakim olanlar, bu filmi pek hoş karşılamayabilir.

Buna rağmen, filmi izleyen herkesten, filmin aksiyon bazında hiç düşüş yaşamadığını ve sahnelerin gerçekten insanı içine çektiğini duyduğum kadar, bazı sahneleri saçma bulduklarına dair yorumlar da aldım.

Hiç Mi İyi Yanı Yok? Var.

Zaten Star Wars filmlerinin hemen hemen hepsi ya çok seviliyor ya da yerden yere vuruluyordu. Bu filmde belki yerden yere vurulma olayı daha fazla olacaktır. Ama “Ulan filmin hiç mi iyi yanı yok?” diyecek olursanız elbette çok güzel yanları da var. Bunlardan bir tanesi Star Wars evrenine hayran olan izleyicilerin yeni eşyalar, gezegenler ve araçlar görmek istediğini hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla serinin son filmi bu konuda oldukça başarılı gelmiş görünüyor.

Lafı fazla uzatmadan, çok da spoiler vermeden ya da filmi izleme hevesinizi kaçırmadan yazıyı sonlandırıyorum. Tekrar görüşmek üzere.


Arkadaşlarınla paylaş

1

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir