Beyaz Hüzün – Sarıkamış Harekatı’na Çerkez Sürgünü Bir Askerin Gözünden…


Sarıkamış Destanı’nı anlatan birkaç tane filmimiz var. Beyaz Hüzün, bu filmlerden bir tanesi olacak ve sanırım aralarında en iyisi olmaya da aday. Hepimizi yürekten etkileyen Sarıkamış Destanı, dışarıdan bakıldığı zaman bir grup askerin yaşadığı bir olaymış gibi görünse de aslında orada bulunan askerlerin her birinin ayrı bir çabasını ve hayat hikayesini de barındırıyor.

Beyaz Hüzün Sarıkamış Harekatı’na Farklı Bir Bakış Sergiliyor

Beyaz Hüzün
Beyaz Hüzün

Beyaz Huzün, küçük bir film incelemesi yapacak olursak kendisine bağlı olan birliği Sarıkamış’a ulaştırmak için zorlu bir mücadeleye girişen bir askerin hayatını ve gösterdiği çabayı konu alıyor. Abrek, Büyük Çerkez sürgünü sırasında annesi ile birlikte Anadolu topraklarına sığınan ve sonrasında annesini kaybeden bir insan. Yapayalnız kaldıktan sonra asker olmaya karar veren Abrek, Sarıkamış Harekatı’nda çok önemli bir isim olacağından habersiz.

Kenan Korkmaz Oynayıp Yönetiyor

Tek amacı kendisine bağlı olan birliği Sarıkamış’a ulaştırmak isteyen Abrek’in mücadelesi Sarıkamış Destanı ile bugünlere kadar gelmiştir. Kenan Korkmaz’ın yönettiği ve başrolünde oynadığı film Sarıkamış Harekatı’na çok farklı bir yorum getirecektir.

Ben filmin gayet başarılı olduğunu düşünüyorum. Zira Kenan Korkmaz’ın da iyi bir iş çıkarmış olduğu düşüncesindeyim. Gidiniz izleyiniz efenim :).


Arkadaşlarınla paylaş

2

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir