Altın Palmiye Kazanan Parasite Senaryosu Yayınlandı!


2019 yılına damga vuran Parasite, 72. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü kazanmıştı. Güney Kore sinemasının başarılı yapımlarından birisi olan ve dünya çapında büyük bir üne kavuşan film, ödül başarısını Altın Küre Ödülleri’ne de taşımayı bildi. Şimdi ise senaryosu yayınlanan film tekrar gündemde.

Parasite Senaryosu Yayınlandı

Parasite
Parasite

Bong Joon-ho tarafından yönetilen film olay örgülerinin birbirleriyle olan bağlantısı ve akıcılığı ile hafızalara kazınmıştı. Sınıf ayrımına yenilikçi bir bakış açısı getiren tecrübeli yönetmen, uzun metraj çekimlerin bol olduğu filmde, çok zor bir hayat standartının içinde olan bir ailenin başka bir zengin ailenin içine akıl dolu yöntemler ile girmesini konu alıyor.

Film üzerinde yönetmen Bong Joon-ho’nun büyük bir etkisi olsa da senaryonun güzelliğini de atlayamayız. Dolayısıyla bugün yayınlanan 144 sayfalık Parasite senaryosu dosyasını sizlerle de paylaşmak istedik.

Gerek sahneleri, gerek oyuncuların performansları ile büyük beğeni alan Güney Kore Filmi, senaryosu ile de oldukça fazla alkış topladı. Bir ekranda izlediğimiz senaryonun kağıt üzerindeki halini okumak beni her zaman çok garip bir hissiyata sürüklemiştir. Bu nedenle indirip okumanızı, en azından şöyle bir göz gezdirmenizi öneriyorum.

Senaryoyu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Vizyondaki Filmler için ise buraya :). Vizyondaki filmler yazımın sonunda bir de küçük sürpriz animasyon filmi önerisinde bulundum. Rüyalarla alakalı olan felsefi bu animasyon filmini bence çok beğeneceksiniz.


Arkadaşlarınla paylaş

1

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir