Winx Efsanesi: Kader


Karşınızda Winx ekibimiz

Winx de klasik Netflix formatından nasibini almış desek çok doğru söylemiş oluruz. Gerek junky koruyucu gerek konu işleyişi ile tam bir Netflix dizisi olmuş. Eleştirirken sadece bir Netflix dizisi olarak değil yıllardır süre gelen Winx film ve dizilerini ele alarak eleştirmek gerekir. Winx 28 Ocak 2004 tarihinden itibaren bir çok farklı platformda bir çok filmi ve dizisi bulunan bir çizgi fim – animasyon iken radikal değişiklikler serinin severlerini oldukça etkilemiş gözüküyor. Kendi hislerim ve çevremden gelen yorumlar (-ŞU KARAKTER NEREDE -BU KARAKTER BÖYLE DEĞİLDİ) gibi olduğu için İyi bir Winx dizisi olmuş demek oldukça yanlış olur. Ama izlenir bir dizi mi derseniz bence evet gerek görsel efekt kalitesi gerek işleyiş tarzı bütünüyle olmuş denebilir. Eksikleri ve artılarıyla Winx Efsanesi: Kader Netflix de sizleri bekliyor.

İmdb den 7.0 almış.. bunu da belirtelim.


Winx ve Dünya

Öncelikle paranormal, Marvel evreni gibi seyircilerin fazla materyalist dünyadan, kendi realitelerinden kaçma isteği, Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi ile fark edilmiş, sonrasında da Game of Thrones Marvel evreni falan derken realizmden seyirci iyice kopartılmış durumda kaldı.

Japonya’nın sanayileşmesinin artmasıyla birlikte Japonlar çok eskiden beri anime ve manga kültürü ile bunları seyirciye pompalamaya başlamıştı. Ancak son milleniumun başından beri Hollywood da bu etkiyi yakalamak için yapmadığını bırakmadı diyebiliriz. Realitemizden kaçmak için bize tatlı bir alternatif sunuyor bu dizi. Hem de en ergencesinden, en American lisesi formatının Hogwardsa girmişinden…
diğer netflix yapımlarının incelemelerine de buradan ulaşabilirsiniz.


Arkadaşlarınla paylaş

1