Öncelikle Sineg ailesine hoş geldiniz.

Sineg.net olarak gittikçe büyüyen bir sinema sitesi diyebiliriz. Bu büyümenin temel taşı ise siz yazarlarımızsınız.

Bu siteye yazar olmak için önce içerik gönder butonuna tıklamanız, ardından kullanıcı kaydınızı gerçekleştirmeniz yeterlidir. Ancak ilk etapta doğrudan yazar değil, “içerik sağlayıcı” olacaksınız. İçerik sağlayıcılarımızın yazıları doğrudan anasayfada görünmez. Önce editörlerin ve adminlerin görebildiği bir havuza düşer ve bu havuzda yazılarınız incelenir, hatta geri bildirim sağlanmadan da düzeltilebilir. Her içerik sağlayıcı sitenin kendi dinamiğini anlayana kadar bu şartları kabul etmiş sayılır.

İçerik sağlayıcılığından yazarlığa geçmek için ise, yazılarınızda düzeltilen kısımlara bakmanız ve aynı hataları tekrarlamamanız, yazınızın içeriğini orijinal ve etkileyici oluşturmanız gereklidir.

Bizim için en önemli kısım,

  • teknik bilgileri güncel sinema ile bağdaştırabilmek,
  • siyasi politik olarak herhangi bir kesimin anlayışını ötekileştirmemek,
  • hakaret ve şahısları küçültücü bir dilden uzak durmak,
  • kadınları ve çocukları görsel olarak metalaştırmaktan mutlak surette kaçınmak
  • İd’i değil de süperegoyu öncüleyen bir anlayışa sahip sektöre kavuşma idealine hizmet etmek.
  • Okuyucularda bir farkındalık ve perspektif katmaya çalışmak.

Geri kalan her şey detay ve yoldaşlığımız doğrultusunda çözülebilecek şeyler.

Unutmayın, sineg.net sadece yazılarınızın ulaşmasını sağlayan bir aracı pozisyonundadır ve yazılarınızda söyledikleriniz sineg.net’in değil sizin görüşünüzü yansıtmaktadır. O yüzden yazılarınızdaki ve kullandığınız görsellerdeki hukuki sorumluluğu üstlendiğinizi önemle hatırlatırız.

Bu hususlar hakkında ve başka başka aklınıza gelenler hakkında hiç çekinmeden sineg@sineg.net mail adresine mail yazabilirsiniz.